Energooszczędny Dom Dostępny
Rozwiązania i urządzenia dla domu – w co warto zainwestować?
Przyszłość ma być elektryczna. A że ceny energii drastycznie rosną, najlepiej niech to będzie energia elektryczna z własnej instalacji solarnej.Domy na rok 2021 - z czego i jak je budować?
Z czego i jak je budować, by spełniały zaostrzające się wymagania Warunków technicznych? Jak zapewnić domom odpowiedni standard energetyczny?Energooszczędny dom dostępny w budowie
Jak większość domów jednorodzinnych jest wybudowany według projektu gotowego. Wyróżnia go to, że jest zgodny ze standardem domu pasywnego i NF15.Dom osłonięty drewnianym tropikiem. Projekt w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Projektanci mówią, że ma dwie skóry, bo jego mieszkalną bryłę obudowano drewnianym tropikiem przekrytym blachą. Zrobiono to, aby była lepiej chroniona – zimą przed stratami ciepła, a latem przed przegrzaniem.Dom w standardzie NF40 z katalogu. Wyróżnienie w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Typowy budynek o prostej bryle i klarownym układzie funkcjonalnym, w którym standard energetyczny NF40 uzyskano za cenę znacznie niższą od określonej w założeniach konkursu.Dom energooszczędny dla pokoleń. Wyróżnienie w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Efektem poszukiwania optymalnego dla energooszczędności kształtu jest dom prosty i jednocześnie nawiązujący do tradycji.Dom energooszczędny w zabudowie wiejskiej. Wyróżnienie w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Ten dom jest nawiązaniem do typowych wiejskich zabudowań – jak one ma dwuspadowy dach i plan prostokąta. Sam jednak typowy nie jest.Ten sam dom w dwóch standardach energetycznych. Wyróżnienie w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Oba domy mają prostą bryłę, niesymetryczny dach i zostały oparte na planie trapezu – architekt wykorzystał te same środki architektoniczne, projektując w dwóch różnych standardach energetycznych.Dom pasywny piękny i wygodny. Wyróżnienie w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Ma niewielkie wymagania – jego zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji to zaledwie 8,25 kWh/(m2·rok). Wszystkie rozwiązania architektoniczne i techniczne domu służą jego pasywności.Dom produkujący energię. Projekt wyróżniony w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Ten dom nie tylko oszczędza energię, ale także ją pozyskuje. Potrafi stać się domem plusenergetycznym – produkować więcej energii, niż sam zużywa.Mały dom na trudne czasy. II nagroda w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Mały dom sprawdzi się w trudnych czasach. Ten jest nie tylko praktyczny i oszczędny, ale też łatwy do zbudowania.Dom energooszczędny – ładny i... opłacalny
Relacja z panelu dyskusyjnego, jaki odbył się po ogłoszeniu wyników konkursu „Energooszczędny Dom Dostępny”.Dom pasywny z ogrodem na dachu. I nagroda w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Ten dom jest nie tylko energooszczędny, ale także piękny i funkcjonalny. Architekci zaprojektowali na dachu oazę zieleni – dającą wytchnienie domownikom – bezcenną dla mieszkańców miast.Najlepsze projekty w konkursie „Energooszczędny Dom Dostępny”
Z myślą o tych inwestorach, którzy chcieliby skorzystać z nowego państwowego programu dopłat do budownictwa jednorodzinnego, „Murator” zorganizował konkurs Energooszczędny Dom Dostępny. Przedstawiamy jego wyniki.