Instalacje 2

instalacje

Fotowoltaika

Fotowoltaika - opinie i doświadczenia internautów

Czy fotowoltaika może być dobrą inwestycją? W jaki sposób najlepiej ją wykorzystać?
Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania

Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać do zasilania domowych urządzeń i w ten sposób zmniejszyć wydatki na prąd pobierany z sieci elektroenergetycznej.
Bezpieczne w czasie epidemii i po niej

Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej

Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie - w budynkach, samochodach, metrze. Jednak mało kto zwraca uwagę na jakość powietrza w tych systemach. Dopiero pandemia uświadamia nam, jak ważna jest to kwestia i jak wielki wpływ ma na nasze życie i zdrowie.
Modernizacja instalacji grzewczej

Modernizacja ogrzewania – w co warto zainwestować?

Remont instalacji grzewczej robi się zwykle po to, by mieć komfortowe ogrzewanie i jak najmniej za nie płacić. Już te dwa powody są wystarczająco ważne, ale na mądrze przeprowadzonej modernizacji może zyskać także środowisko.
Coś dla ochłody

Klimatyzatory do domu i mieszkania - jak wybrać, na jakie parametry zwrócić uwagę?

Coraz bliżej lato, więc zaczynamy poważnie myśleć o kupnie i zainstalowaniu klimatyzatora. Jak wybrać odpowiedni do naszych potrzeb? Na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę? Co kryje się pod nazwami split, multisplit czy monoblok?
Rekuperacja zdecentralizowana

Świeże powietrze we wnętrzach - dobór rekuperatora, montaż, obsługa serwisowa

Bez centrali wentylacyjnej i sieci kanałów można także zapewnić odpowiednią jakość powietrza we wnętrzach. Jak to zrobić?
Nowoczesne kotły na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe - trwałe, efektywne i niskoemisyjne

Nie wszystkie kotły spalające paliwa stałe to samo zło. Wśród urządzeń na pelety, drewno lub węgiel są modele zaawansowane technologicznie, efektywne energetycznie i niskoemisyjne. Prezentujemy takie, które spełniają wymogi najnowszej i najostrzejszej dyrektywy unijnej Ekoprojekt.
Baterie prysznicowe

Nowoczesne baterie łazienkowe - jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze?

Do komfortowej kąpieli pod prysznicem konieczne są intensywny i równomierny strumień wody o stabilnej temperaturze oraz możliwość jego wygodnej i intuicyjnej regulacji. Dlatego tu najłatwiej docenić dobrej klasy baterię.

Finansowanie

Dotacje, ulga podatkowa, pożyczki, oferty ratalne
Falowniki

Falowniki

Zasada działania, funkcje,dopasowanie do modułów. Jak wybierać falowniki
Gdzie i jak montować

Gdzie i jak montować panele fotowoltaiczne

Wpływ miejsca montażu modułów na ich efektywność. Systemy montażu