rozmowy o budowaniu

Na co zwrócić uwagę przed zakupem starego domu
Lepiej kupić i remontować czy budować nowy? To jedna z najtrudniejszych decyzji dotyczących własnego domu. Czy doświadczenia tych, którzy zdecydowali się na remont pomogą? Sprawdźcie…
Ile kosztuje budowa domu? Na czym można zaoszczędzić?
Wybudowanie domu to przedsięwzięcie bardzo obciążające finansowo. Składają się na nie kosztowne etapy, ale na każdym można poczynić rozsądne oszczędności. Bardzo duże, jeśli pomyśli się o tym już przy wyborze projektu.
Pomysły na dom. Jaki może być nowoczesny dom energooszczędny?
Wygodny, bezobsługowy, prosty, naładowany techniką. Inwestorzy różnymi drogami dochodzą do nowoczesnego domu energooszczędnego.
Z doświadczeń Czytelników. Łazienkowe inspiracje
Zapraszamy do obejrzenia łazienek naszych Czytelników – nie są to stylizowane wizualizacje z folderów reklamowych, lecz prawdziwe wnętrza, wymyślone i zaprojektowane dla siebie przez uzdolnionych inwestorów: mniejsze i większe, prywatne i gościnne, industrialne i przytulne, zaaranżowane praktycznie i z pomysłem.
Jak przebiega współpraca inwestora z architektem? Praktyczne rady
W procesie, jakim jest budowa domu, inwestor oraz architekt są zespołem, a tylko dobrze zgrany zespół osiąga pożądane efekty.
Czytelnicy o swoich podłogach
Czy warto oszczędzać na materiałach? Czy posadzka w salonie musi być drewniana? Czy można polubić panele? Czym zabezpieczać parkiet? O swoich podłogach opowiadają inwestorzy.
Poddasza naszych Czytelników. Doświadczenia budujących
Mają swoich oddanych zwolenników i zaciekłych przeciwników. Nie są łatwe do aranżacji, ale w zamian oferują mieszkańcom niepowtarzalną atmosferę.
Z kamerą termowizyjną w Krakowie: walka o czyste powietrze
W walczącej o czyste powietrze stolicy Małopolski każda inicjatywa promująca działania przyjazne środowisku jest potrzebna jak tlen. „Ciepły Kraków” to nie tylko akcja informacyjna, ale też bezpłatne badania termowizyjne pozwalające opracować indywidualny plan modernizacji każdego budynku.
Nasze kotłownie
Kiedyś przypominały przedsionek piekieł, dziś czujemy się w nich często jak u Pana Boga za piecem.
Tajniki dobrej współpracy między inwestorem i architektem
Ten pierwszy powinien być dobrze przygotowany do rozmowy, gotów do słuchania rad profesjonalisty, ale i dosyć ostrożny. Tego drugiego powinna cechować otwartość, rzetelność i terminowość. A jak to wygląda w rzeczywistości?
Dobry klimat domu. Jak budować w trosce o światło i jakość powietrza w domu
To nie tylko przenośnia. Chodzi o światło i jakość powietrza w domach, o to, aby wnętrza nie były zimne ani przegrzane, a ich mieszkańcy mogli oddychać swobodnie i cieszyć się zdrowiem. Nowoczesne projektowanie to także troska o klimat wewnętrzny budynku.
Czy dom energooszczędny znaczy drogi?
Nowe przepisy zmuszają do bardziej racjonalnego projektowania domów, przemyślanego doboru instalacji, a także do podniesienia kosztów inwestycji. Naprzeciw tym finansowym wyzwaniom wychodzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, proponując dotacje i preferencyjne kredyty.
Standard w górę! Jakość budynku, która zapewni komfort i zdrowe warunki życia
Zwracamy dziś baczną uwagę na jakość. Zastanawiamy się, czy dom będzie ciepły, pytamy o trwałość materiałów, o gwarancję i warunki eksploatacji urządzeń. Ten, kto zdobywa się na wysiłek i wydatki związane z budową, oczekuje dziś rozwiązań, które zapewnią komfort i zdrowe warunki życia, a także przyjemność mieszkania w dobrym otoczeniu.
Inwestorzy opowiadają o swoich domach. Co dziś zrobiliby inaczej
Lepiej uczyć się na cudzych błędach, niż popełniać własne. Zapytaliśmy doświadczonych inwestorów, czego by nie powtórzyli, co by zmienili, budując dom po raz kolejny.
Okna w rozmiarze XXL – co mówią o nich inwestorzy
Coraz częściej widuje się w projektach domów duże przeszklenia. Są niewątpliwie bardzo efektowne, ale... im bliżej do realizacji, tym więcej się rodzi pytań. Jak się mieszka w domu z naprawdę dużymi oknami? Czy zimą nie będzie za zimno, a latem za gorąco? Czy światła może być za dużo? Postanowiliśmy zapytać o to doświadczonych mieszkańców.
Działka na wsi. To warto wiedzieć przed zakupem
Wielu z nas marzy, by porzucić swoje ciasne mieszkanie i zbudować dom w pięknej okolicy z dala od miejskiego gwaru. Warto jednak najpierw sprawdzić, na jakie trudności powinniśmy się przygotować.