dodatek do muratora

Piękne elewacje

Gorący zestaw

Naturalne materiały na elewacji: połączenie cegły klinkierowej, tynku i drewna

Siłą naturalnych materiałów jest trwałość i... ciepło. W wykończeniu tego domu szczególną uwagę zwraca wyjątkowo udane połączenie cegły klinkierowej, tynku i drewna.
Chłodny elegant

Szary tynk na elewacji – chłodna elegancja w nowoczesnym wydaniu

Szary to niezbyt popularny u nas kolor tynku. W połączeniu z bielą i akcentami drewna okazał się kluczem do osiągnięcia świetnego efektu.
Rodem z gór

Rodem z gór. Elewacja z drewna i kamienia

Piękne, naturalne materiały nadają domowi charakter sielskiej przystani i idealnie wkomponowują go w górski pejzaż.
Lśnienie bieli

Elewacja tynkowana na biało z dużymi przeszkleniami

Ściany białe jak kartka papieru albo jak architektoniczna makieta odcinają się od otoczenia, a pas wielkich okien powoduje, że częścią widoku domu jest jego wnętrze.
Kolory natury

Elewacyjna mozaika w kolorach natury: czerwona dachówka, drewno i biały tynk

Czerwona, ceramiczna dachówka, drewno, tynk, kamień. Materiały naturalne i tradycyjne, tu zostały zastosowane w nowoczesny i oryginalny sposób
Nowoczesny porządek

Nowoczesna willa z kamienną okładziną

Nowoczesna willa, której reprezentacyjnego charakteru dodaje szlachetny materiał – duże płyty gładkiego kamienia. Kompozycję bryły podkreśla zróżnicowanie materiałów wykończeniowych.
Skóra zdjęta z gontu

Dom w całości pokryty gontem

Oto materiał, którym można wykończyć zarówno dach, jak i elewacje, a do tego jest naturalny i piękny. Tradycyjny gont drewniany pokrywa ten dom od cokołu aż po komin.
Funkcje koloru

Elewacja w kolorze

Zróżnicowanie elewacji wynika z funkcji: frontowa jest zamknięta, ogrodowa – stwarza mieszkańcom przyjazne miejsce do życia. W tej grze bierze udział starannie dozowany kolor.
Dom na niepogodę

Drewniana i betonowa elewacja domu na leśnej działce

Zbudowany w lesie dom musi być odporny na kaprysy natury i równie mocny jak drzewa, które nad nim górują.
Na okrągło

Dom na planie koła wykończony drewnem

Na planie koła, w całości wykończony drewnem. Na pierwszy rzut oka widać, że dom jest inny niż wszystkie – awangardowy TypOwy.
W dużej skali

W dużej skali. Reprezentacyjna willa z nowoczesną elewacją

Architektura tej reprezentacyjnej willi nawiązuje do tradycji modernistycznych, ale jej skala, wielkość przeszkleń i użyte materiały nie pozostawiają wątpliwości co do czasu powstania. To nowoczesność w aktualnej odsłonie.
Moderna w wersji blue

Modernistyczna elewacja w błękicie

Inspiracje modernistyczną architekturą międzywojnia w połączeniu z intensywnym kolorem dały zaskakująco świeży efekt.
Nietypowy nastrojowy

Jeden dom, cztery elewacje

Oryginalność to główna cecha tego domu. Nietypowy jest jego kształt, równie nieprzeciętne – wykończenie elewacji.
W dobrym tonie

Elegancka elewacja w jasnej tonacji

Jakość materiałów i dokładność wykonania to najważniejsze cechy wykończenia domu, który ma wyglądać elegancko i solidnie.
Architektoniczne szachy

Nowoczesna architektura pełna kontrastów: czarno-biała elewacja

Czarny i biały – te dwa przeciwstawne kolory rzadko spotykają się na elewacjach. Tymczasem nie ma skuteczniejszej pary do budowania kontrastów, które tak lubi nowoczesna architektura.
Spokój na lata

Szara elewacja: prostota bez monotonii

Nic tak nie zdobi prostego domu z dwuspadowym dachem jak dobre detale i jakość wykończenia. Chłodne, stonowane kolory podkreślą jego współczesny charakter.
Dobra energia

Układanka z tynku i drewna: minimalizm na elewacji

Klasyczna biel tynku i naturalna barwa drewna znakomicie trafiają w minimalistyczny styl domu. A ta oszczędna architektura nieoczekiwanie wydobywa intensywne kolory wnętrza i otoczenia.
Dyskretny urok szarych dachów

Dyskretny urok szarych dachów

Kilka domów na jednym osiedlu – wszystkie są utrzymane w podobnej estetyce. Chociaż nie są identyczne i każdy z nich zachowuje indywidualny charakter, jest coś, co je łączy i sprawia, że są odbierane jako spójna całość stylistyczna.
Wiejskie inspiracje

Drewniana elewacja inspirowaną architekturą wsi

Kształt i oryginalne wykończenie domu to nowoczesna interpretacja tradycyjnego wiejskiego budownictwa. Okładzina elewacji przywodzi na myśl dawne domy z bali.
Kostka na szaro

Dom-kostka wykończony w szarościach

Dobrze znany z PRL-u dom kostka po przebudowie zyskał niezwykłe elewacje. Ciemnografitowy tynk przypomina beton i stanowi ciekawe tło dla szarzejącego drewna.
Na poziomie

Minimalistyczny dom z elewacją tynkowaną i drewnianą

Piękno i elegancja mogą płynąć z oszczędności środków wyrazu. Skromny w formie, szlachetny w wykończeniu dom – choć nie góruje nad otoczeniem – przyciąga uwagę.
Udany duet

Udany duet: drewno i tynk na elewacji

Niestandardowe użycie zupełnie zwyczajnych materiałów to jeden z motywów nowoczesnej architektury. Tynk i drewno dają się podziwiać każde z osobna, a razem tworzą interesującą całość.