Nietypowy nastrojowy

Agnieszka Kunicka
Agnieszka Kunicka

Oryginalność to główna cecha tego domu. Nietypowy jest jego kształt, równie nieprzeciętne – wykończenie elewacji.

Z każdej strony dom wygląda inaczej – jego skomplikowana bryła nie daje się ująć jednym spojrzeniem. Różne jej oblicza podkreślają zastosowane materiały wykończeniowe.

Na elewacji frontowej dominuje dachówka bitumiczna, która stanowi także pokrycie skośnego dachu. Jest elastyczna, dlatego można nią z łatwością pokrywać płaszczyzny o nietypowych kształtach. Ciemnografitowy materiał otula bryłę, a jego faktura przywodzi na myśl powierzchnie kształtowane przez naturę: łuski pancerza czy skorupę żółwia. Z tej strony dom ma przeszklone piętro nad wysokim przyziemiem z garażem. Brama garażowa – techniczny, zwykle ukrywany element elewacji – tutaj jest ozdobą. Jej ciepły, żółty kolor stanowi ożywiający, atrakcyjny akcent, harmonizujący z barwą stolarki.

Wyraźnie inny jest charakter elewacji południowej. Jako główny materiał zastosowano na niej biały tynk, który niemal świeci w promieniach słońca, rozjaśniając nie tylko dom, lecz także ogród. Ale również tutaj na fragmentach elewacji, przede wszystkim przy ...

Nietypowy nastrojowy

fot. Andrzej Szandomirski

W artykule znajdziesz:

  • prezentację domu o nietypowej bryle i elewacji
  • zdjęcia domu pokazujące go z różnych stron
  • komentarz projektanta na temat zastosowanych rozwiązań technicznych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Piękne elewacje Projekt Henryk Łaguna, MAAS
Tekst Agnieszka Kunicka
Zdjęcia Andrzej Szandomirski
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU