dodatek do muratora

Buduj bez obaw. Poradnik inwestora

Czy warto budować?

Czy warto budować dom?

Warto, ale z głową! Najważniejsze to odpowiednio zaplanować wydatki. Dom skromny, lecz wykończony to same zalety. Duży, lecz niewykończony – katastrofa.  
Pieniądze, czyli ile to będzie kosztować

Pieniądze na budowę domu, czyli ile to będzie kosztować

Do planowania wydatków na budowę domu trzeba podejśc metodycznie. Skrupulatne wyliczenia powinny obejmować nie tylko koszt robót budowlanych, lecz także cenę działki, koszt projektu, usługi specjalistów, ubezpieczenie nieruchomości. Podpowiadamy, jak zaplanować budżet.
Miejsce na dom, czyli gdzie będziemy mieszkać

Miejsce na dom, czyli gdzie będziemy mieszkać

Lokalizacja ma znaczenie. To od niej zależeć może w przyszłości jakość naszego życia. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze działki?
Dom dla nas, czyli projekt marzeń

Kilka pytań, które musisz sobie zadać, zanim wybierzesz projekt domu

Przy wyborze projektu warto kierować się nie tylko poczuciem estetyki, lecz także własnymi potrzebami i możliwościami portfela.  
Pozwolenie na budowę, czyli kontakty z urzędem

Procedury, dokumenty, wnioski – wszystko, co musisz wiedzieć o formalnościach budowlanych

Uzyskanie pozwolenia na budowę nie będzie ani trudne, ani stresujące, jeśli dobrze przygotujemy się do kontaktu z urzędem. Będzie to wymagało zgromadzenia wielu dokumentów.
Organizacja, czyli kto co robi

Organizacja budowy, czyli co robi kierownik budowy, a co inwestor

Na kim spoczywa obowiązek kontroli przebiegu i jakości prac budowlanych? Jakie zadania ma inwestor, a jakie kierownik budowy? Kiedy konieczne jest zatrudnienie inspektora nadzoru budowlanego? Odpowiadamy na pytania dotyczące formalności związanych z postępem prac na placu budowy.