biomasa
Nowoczesne urządzenia grzewcze na pelety
Biomasa jako opał cieszy się dużym zainteresowaniem. Urządzenia grzewcze spalające pelety służą do ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody użytkowej, a nawet gotowania.Ogrzewanie na pelety – czy jeszcze się opłaca
Biomasa drzewna w formie sprasowanych granulek może zastąpić olej opałowy, gaz ziemny i przede wszystkim inne paliwa stałe. Zalicza się ją do nośników energii odnawialnej, a więc dzisiaj najbardziej pożądanej.Kotły na pelety – porównanie 9 urządzeń
Wybór kotła na pelety zamiast takiego na węgiel staje się coraz bardziej racjonalny. Prezentujemy propozycje tego typu urządzeń do domu jednorodzinnego średniej wielkości.System ogrzewania w domu niskoenergetycznym
Jakie ogrzewanie wybrać do domu niskoenergetycznego? Czym powinna się charakteryzować instalacja grzewcza? Co to jest efektywność energetyczna i czy ma znaczenie przy wyborze źródła ciepła? Sprawdź koniecznie...Świadectwo energetyczne budynku – jakie instalacje zastosować, żeby uzyskać wymagany wskaźnik EP?
Zaostrzenie od 2017 r. wymagań dotyczących standardu energetycznego budynków zmusza projektantów do polepszenia izolacyjności przegród oraz stosowania rozwiązań instalacyjnych umożliwiających osiągnięcie wymaganej wartości wskaźnika EP. Problem w tym, by były to rozwiązania korzystne dla inwestora i dobre dla środowiska, nie tylko na papierze, ale i w rzeczywistości.Jaki kocioł do ogrzewania? Na węgiel czy biomasę?
Żeby szybko wybrać, zastanówmy się, jakie cechy kotłów są dla nas najważniejsze. O tym, które paliwo będzie lepsze, może od razu zdecydować nasza sytuacja.Sposoby na zwiększenie efektywności ogrzewania kotłem na węgiel lub biomasę
Wybór rodzaju kotła na paliwo stałe należy uzależnić od tego, jaki dom ma ogrzewać. Nie wszystkie te urządzenia są równie dobre do ogrzewania budynków o niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło.Tanie ogrzewanie. Kocioł na węgiel czy na biomasę?
Choć najpopularniejsze u nas jest ogrzewanie domów węglem, warto się zastanowić, czy nie lepszym paliwem jest biomasa. Kotły do jej spalania pod pewnymi względami mają przewagę nad tymi na węgiel.Które paliwo jest lepsze – węgiel czy biomasa?
Właściwości węgla i drewna różnią się na tyle, że do spalania każdego z tych paliw stworzono inne kotły. Zatem przed wyborem urządzenia należy się zdecydować na rodzaj paliwa.Co jest tańsze – kocioł na węgiel czy na biomasę?
Kotły na drewno i pelety są droższe od tych na węgiel, ale tylko najprostszych. Ceny kotłów porównywalnej jakości znacznie się nie różnią.Jak obsługiwać kocioł na węgiel i kocioł na biomasę, by ogrzewały jak najefektywniej?
Pod tym względem różnice między kotłami na węgiel i na biomasę nie są bardzo duże, ale istotne.Kocioł na węgiel czy na biomasę? Co polecają inwestorzy
Wybór sposobu ogrzewania domu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć podczas budowy domu. Nasi czytelnicy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z kotłem na węgiel i kotłem na biomasę. Sprawdź, jakie mieli z nimi problemy i z których rozwiązań byli zadowoleni.Alternatywa dla węgla. Jak wybrać dobre pelety
Pelety drzewne to nowoczesna, wygodniejsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla węgla. Żeby być zadowolonym z tego paliwa, trzeba zwracać uwagę na jego jakość. Jak odróżnić dobre pelety od złych?Czym ogrzewać dom: węgiel, biomasa, gaz czy pompa ciepła?
Czy zmiany cen paliw i planowane wprowadzenie zakazu palenia węglem i drewnem spowodują, że kotły na paliwa stałe trzeba będzie zastąpić czymś innym? Ile musielibyśmy za to zapłacić?Energia ze źródeł odnawialnych. Kocioł na biomasę czy pompa ciepła?
Obydwa te urządzenia są ciekawą propozycją dla tych, którzy chcą wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych i niewiele płacić za ogrzewanie domu. Kocioł jest tańszy od pompy, lecz jego obsługa jest bardziej kłopotliwa. Wybierając pompę, zyskuje się większą wygodę, jednak najpierw trzeba pokonać pewne trudności.Czym palić w kotłach na paliwo stałe? Jak sprawdzić jakość różnych paliw?
Węgiel, biomasa, drewno? Nie tylko rodzaj paliwa się liczy, ale także jego cena, a przede wszystkim jakość.