dom piętrowy
Sprawdzony projekt: duży piętrowy dom dla kilkuosobowej rodziny
Druga kondygnacja o pełnej wysokości była dla inwestorów ważnym argumentem przemawiającym za wyborem tego projektu. Kompozycja elewacji obniża optycznie bryłę, dodaje jej przytulności i doskonale harmonizuje z okoliczną zabudową.Domy z poddaszem i piętrowe – porównaj formę, proporcje i wykończenie bryły
Piętrowy czy z poddaszem? Odpowiedź na to fundamentalne pytanie to dopiero początek. Przed nami jeszcze wiele wyborów związanych z formą, proporcjami i wykończeniem bryły.Ile kosztuje budowa piętra, a ile poddasza?
Dom piętrowy to więcej ścian i dodatkowy koszt stropu, poddasze to najczęściej droższa więźba i większa powierzchnia dachu do pokrycia. Porównujemy koszty budowy i wykończenia czterech dwukondygnacyjnych domów o tej samej powierzchni zabudowy i takiej samej powierzchni całkowitej.Wybór projektu domu: z poddaszem czy pełnym piętrem?
Już odpowiedzi na kilka podstawowych pytań mogą przesądzić o tym, czy wybierzemy dom z poddaszem, czy piętrowy. Podpowiadamy, kiedy decyzja może być szybka.Jak się mieszka na poddaszu, a jak na piętrze?
Dom z poddaszem i piętrowy inaczej wpisują się w działkę oraz oferują domownikom inną przestrzeń do zamieszkania. Sprawdźmy, czym się różnią.Wybory inwestorów: dom z poddaszem czy piętrowy?
Lepiej wybudować dom piętrowy czy z poddaszem użytkowym? Inwestorzy dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.Dom z poddaszem czy piętrowy?
Aby wybór był dobry, należy wziąć pod uwagę wiele czynników – wielkość działki, krajobraz, sąsiedztwo, sposób, w jaki domownicy spędzają czas, i wynikający z tego optymalny podział domowej przestrzeni. Odpowiedź na pytanie: z poddaszem czy piętrowy nie jest łatwa. Aby jej udzielić, trzeba rozstrzygnąć wiele kwestii.Kilka pytań, które musisz sobie zadać, zanim wybierzesz projekt domu
Przy wyborze projektu warto kierować się nie tylko poczuciem estetyki, lecz także własnymi potrzebami i możliwościami portfela.