Dom jak nowy

Modernizacja kotłowni

Nowocześniejszy i wygodniejszy

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Ile kosztuje nowoczesny kocioł gazowy? Co oprócz niego trzeba kupić i co przerobić, żeby zamiast węglem móc ogrzewać dom gazem?

Skoro zastanawiamy się nad tym, co zrobić, żeby mieszkało się nam wygodniej, przyjęliśmy, że modernizacja ma polegać na wymianie kotła węglowego na gazowy. W przypadku braku przyłącza gazowego trzeba oczywiście zapłacić za jego wykonanie, projekt budowlany instalacji gazowej i pozwolenie na budowę. Należy się przygotować na to, że w sumie związane z tym wydatki wyniosą co najmniej 4 tys. zł i będą tym większe, im dłuższe musi być przyłącze.

Po pozbyciu się kotła na węgiel na pewno warto też odnowić pomieszczenie, ale nasz kosztorys nie obejmuje związanych z tym prac.

Modernizacja kotłowni

Kocioł gazowy nie wymaga obsługi, więc gdy priorytetem jest wygoda, jego wybór wydaje się oczywisty. Jeśli mamy możliwość korzystania z gazu ziemnego, nie warto się zastanawiać nad innymi urządzeniami

fot. VIESSMANN

W artykule znajdziesz:

  • wycenę wyposażenia kotłowni w nowoczesny kocioł gazowy (cena obejmuje także demontaż starej instalacji oraz montaż nowego urządzenia)
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2014 Tekst Piotr Laskowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA