Dom jak nowy

Przymiarki do garderoby

Nowocześniejszy i wygodniejszy

Paulina Gawrońska
Paulina Gawrońska

W nowych domach garderoba to standardowe rozwiązanie, o którego funkcjonalności nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli chcemy mieszkać wygodnie i nowocześnie, przy okazji remontu spróbujmy wygospodarować na nią miejsce.

Garderoba pozwala przynajmniej częściowo zrezygnować z szaf w bardziej reprezentacyjnych strefach domu oraz przechowywać ubrania w jednym miejscu. Może też pomieścić wspólną bieliznę pościelową, sezonowe i rzadziej używane ubrania czy odzież sportową. Jeśli jest odpowiednio duża, będzie czystym pomieszczeniem gospodarczym, które w zależności od potrzeby wykorzystamy również jako prasowalnię lub przebieralnię. Korzyści można wymieniać długo, pozostaje tylko pytanie, jaką część domu przeznaczyć na garderobę.

Przymiarki do garderoby

Oddzielenie przestrzeni pod skosami od pozostałej części pokoju sprawia, że staje się on ustawny. Przesuwne drzwi skrywają garderobę dwuczęściową, czyli pełnowymiarową szafę oraz położony za nią schowek

fot. RAUMPLUS

W artykule znajdziesz:

  • podpowiedzi, w którym miejscu domu można zaplanować garderobę
  • wskazówki, kiedy zdecydować się na garderobę jako osobne  pomieszczenie
  • komentarz architekta wyjaśniającego, co jest istotne w projektowaniu wygodnej garderoby
  • zdjęcia pokazujące różne rozwiązania garderoby w domu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2014 Tekst architekt Paulina Gawrońska
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU