Dom jak nowy

Łazienka odmłodzona

Nowocześniejszy i wygodniejszy

Anna Okołowska
Anna Okołowska

Nic nie starzeje się tak szybko jak łazienki – zmienia się moda, niszczą urządzenia sanitarne. Remontując intensywnie eksploatowane pomieszczenie, możemy stworzyć nowoczesne i modne wnętrze.

Modny natrysk zamiast starej wanny

Natrysk ma wiele zalet – szybki prysznic pozwala na mniejsze zużycie wody niż podczas kąpieli w wannie, a przy tym możemy korzystać z przyjemności hydromasażu. Zastąpienie wanny natryskiem nie musi się wiązać z kupnem kabiny. Nowocześniejszym sposobem jest wydzielenie miejsca na strefę natrysku szklaną ścianą lub drzwiami.

Projektując nowoczesny natrysk, można się zdecydować na płytki brodzik albo całkiem z niego zrezygnować dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu podłogi i zamontowaniu w niej odpływu. Można wybrać gotowy system prysznicowy z niemal płaską podłogą ze stali emaliowanej (o grubości 3,5 mm) i ukrytym w ścianie skutecznym, niewidocznym odpływem zamiast tradycyjnej kratki.Rezygnacja z brodzika ma znaczenie estetyczne. Kabina, której ściany i podłoga są takie same jak w nieprysznicowej części łazienki, nie zabiera miejsca i w przeciwieństwie do tradycyjnych kabin nie zmniejsza optycznie przestrzeni.

Uwaga! Decydując ...

Łazienka odmłodzona

Strefa natrysku wydzielona tylko przezroczystą szybą optycznie powiększa łazienkę. Poza tym taki sposób pozwala na ładne wkomponowanie natrysku w trudną przestrzeń poddasza – pod skosem

fot. GEBERIT

W artykule znajdziesz:

  • inspirujące zdjęcia modnych łazienek
  • rady, w jakie rozwiązania warto zainwestować, jeśli chcemy mieć nowoczesną łazienkę
  • komentarz architekta wyjaśniający, co dziś oznacza nowoczesność
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2014 Tekst Anna Okołowska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU