dodatek do muratora

Termomodernizacja z dopłatą

W poszukiwaniu ciepła
dodatek do muratora

Termomodernizacja - dlaczego warto ją przeprowadzić i jakie oszczędności się z nią wiążą?

Choć termomodernizacja zwykle kojarzy się z ocieplaniem ścian, jest zdecydowanie czymś więcej. Obejmuje usprawnienia całego budynku i jego systemu grzewczego prowadzące do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania oraz kosztów z tym związanych.
Audyt – klucz do dopłaty
dodatek do muratora

Dofinansowanie termomodernizacji - czy konieczny jest audyt?

Właściciele domów starających się o dofinansowanie termomodernizacji mogą zlecić wykonanie audytu. Co trzeba wiedzieć o nim, by mieć pewność, że taka inwestycja się opłaca?
Dofinansowanie
dodatek do muratora

Dofinansowanie na prace termomodernizacyjne

Jest kilka możliwości uzyskania wsparcia finansowego na prace termomodernizacyjne. Może mieć ono formę dotacji, taniej pożyczki lub ulgi podatkowej. Komu przysługują i jak z nich skorzystać?
Ściany zewnętrzne
wybór materiałów i technologii

Ocieplenie ścian zewnętrznych - jakie zastosować?

Ocieplenie ścian to bardzo ważny etap termomodernizacji. Ceny energii wciąż rosną i aby nie przepłacać za opał, konieczna jest odpowiednia izolacja tych przegród.
Dach skośny
rozmowy o budowaniu

Ocieplenie dachu skośnego

Jeśli poddasze jest ogrzewane, dach musi być zaizolowany termicznie. W przeciwnym razie będzie drogą ucieczki ciepła.
Stropy i stropodachy
ściany i stropy

Poprawna izolacja cieplna stropów i stropodachów

Dzięki poprawieniu izolacji tych przegród podniesiemy komfort mieszkania i obniżymy rachunki za ogrzewanie. Czym i jak to zrobić?
Fundamenty i piwnica
fundamenty i piwnice

Termomodernizacja - izolacja fundamentów i piwnicy

Zdarza się, że w starych domach nie mają one żadnego ocieplenia. Aby ten błąd naprawić, konieczne może się okazać odkopywanie fundamentów.
Dobry wybór
okna pionowe

Czym kierować się przy wyborze nowych okien?

Z technicznego punktu widzenia termoizolację najlepiej zacząć od wymiany okien. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze nowych.
Ciepły montaż
okna pionowe

Ciepły montaż okien bez błędów

To, jak zamontujemy nowe okna, wynikać będzie z konstrukcji murów i naszych oczekiwań odnośnie do energooszczędności domu.
Modernizacja czy wymiana
modernizacja instalacji

Usprawnienie instalacji grzewczej - modernizacja czy wymiana?

Każda instalacja grzewcza po pewnym czasie wymaga remontu. Jedne jej elementy zużywają się szybciej, inne wolniej. Aby obniżyć koszty eksploatacji i zyskać większą wygodę, czasami wystarczy modernizacja, ale bywa i tak, że lepiej ją wymienić.
Wymiana kotła
kotły i kominki

Usprawnienie instalacji grzewczej - wymiana kotła

Termomodernizacja ma służyć zmniejszeniu zużycia energii na ogrzewanie domu. Dlatego jej ważnym elementem jest usprawnienie instalacji grzewczej, do czego w największym stopniu może się przyczynić wymiana źródła ciepła.
Instalacja c.w.u.
modernizacja instalacji

Modernizacja systemu c.w.u.

Główne cele modernizacji systemu c.w.u. to zapewnienie komfortu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów podgrzewania wody użytkowej.
Panele fotowoltaiczne
modernizacja instalacji

Czy montaż paneli fotowoltaicznych jest opłacalny?

Podwyżki cen energii, a także działania na rzecz ochrony środowiska skłaniają coraz więcej osób do wyposażenia domu w instalację fotowoltaiczną. Kiedy to się opłaci, a kiedy będzie pozorną oszczędnością?
Lepsza wentylacja
instalacje w domu

Lepsza wentylacja w domu - usprawnienie instalacji

Docieplenie domu zapobiega ucieczce ciepła. Utrudnia jednak dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, co prowadzi do kłopotów z wentylacją. Jak tego uniknąć?