Usprawnienie instalacji

Wymiana kotła

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Termomodernizacja ma służyć zmniejszeniu zużycia energii na ogrzewanie domu. Dlatego jej ważnym elementem jest usprawnienie instalacji grzewczej, do czego w największym stopniu może się przyczynić wymiana źródła ciepła.

Zmniejszenie kosztów ogrzewania to główny, ale niejedyny powód, dla którego warto wymienić stary kocioł na nowoczesne urządzenie grzewcze. Kolejny to poprawa komfortu życia wynikającego między innymi z możliwości oddychania powietrzem niezanieczyszczonym szkodliwym dla zdrowia pyłem. Dlatego właśnie w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” można uzyskać dofinansowanie wymiany starego, nieefektywnego źródła ciepła opalanego paliwem stałym na nowoczesne, nieprzyczyniające się aż tak bardzo do powstawania smogu (jakie są zasady wymiany – czytaj na s. 10).

Wymiana kotłów węglowych na gazowe to skuteczny sposób walki ze smogiem. W wielu miastach można skorzystać z dofinansowania na taką modernizację. Dopłatę można uzyskać też w ramach programu „Czyste powietrze”

Fot. Piotr Mastalerz
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR