Budowa domu

budowa

Cegły ceramiczne

Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie

Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry, aby dokonać właściwego wyboru.
Słupy we wnętrzach

Słupy we wnętrzach - zasady projektowania i wykonywania

Gdy trzeba zaprojektować dużą otwartą przestrzeń, zastąpią ściany nośne. Mogą też podtrzymywać schody lub antresolę. Poznajmy ich rodzaje i sposoby wykonywania.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - planowanie, budowa, kontrola wydatków

Brak dostępu do sieci kanalizacyjnej nie musi nas skazywać na korzystanie z szamba. Zamiast gromadzić i wywozić ścieki, lepiej je oczyszczać na własnej działce. Będzie taniej i ekologicznie.
Praktyczna organizacja budowy

Kurs na inwestora - praktyczna organizacja budowy

Na ile etapów podzielić budowę? Jak długo budować? Kiedy wstawić okna? Jak rozplanować plac budowy? Jak go upilnować przed złodziejami? Naszymi ekspertami są praktycy zajmujący się na co dzień organizacją budowy domu.
Co rusz arkusz

Wykańczanie dachów blachodachówką

Choć blachodachówki w arkuszach nie są niczym nowym dla wykonawców, wciąż zdarza się im popełniać błędy przy ich montażu. Przypominamy zatem podstawowe zasady ich układania.
Ogród na dachu

Ogród na dachu - zasady budowy dachów zielonych

Budując dom, odbieramy naturze kawałek powierzchni biologicznie czynnej. Możemy później spłacić ten dług, przenosząc roślinność na dach. Warto wiedzieć, z jakimi trudnościami wiąże się budowa dachu zielonego i jak uniknąć przy tym błędów.
Przeszklenia tarasowe

Okna i drzwi tarasowe - co polecają producenci?

Szerokie drzwi tarasowe pięknie dopełniają elewację ogrodową. Zobaczmy, jakie rozwiązania polecają producenci okien i drzwi tarasowych.
Świecąca ścieżka

Świecąca ścieżka z ziarnami luminescencyjnymi

Aby ścieżka była widoczna po zmroku, najczęściej oświetla się ją różnego rodzaju lampami. Są jednak inne rozwiązania - prostsze w wykonaniu i nie zużywają energii elektrycznej podczas eksploatacji. To nawierzchnie wykorzystujące zjawisko luminescencji.
Ogrodzenia

Ogrodzenia – rodzaje, zasady montażu, koszty

Nie ma u nas zwyczaju pozostawiania posesji bez najmniejszego choćby płotu. Aby pomóc w wyborze ogrodzenia, podsuniemy zatem kilka koncepcji, omówimy ich wady i zalety oraz podzielimy się wskazówkami wykonawczymi. Przedstawimy też szacunkowe koszty popularnych modeli ogrodzeń.
Kto buduje, kto kieruje?

Kto buduje, kto kieruje budową - kurs na inwestora

Kto bezwzględnie musi się znać na budowaniu? O czym nie wolno rozmawiać z wykonawcą? Czy warto zapraszać rodzinę na budowę? I dlaczego inwestor nie może być… grzeczny?
Stary dach do liftingu

Wymiana dachówek i powiększanie okna dachowego

Aby na poddaszu mieszkało się komfortowo, niezbędna może się okazać modernizacja dachu. Wymiana pokrycia dachowego to także dobra okazja do zmiany położenia okien dachowych bądź wymiany ich na nowe o lepszych parametrach.
Murowanie ścian bez błędów

Murowanie ścian bez błędów. Na co zwrócić uwagę?

Nawet jeśli nie planujemy wznoszenia ścian samemu, to wiedza o tym, jak należy to robić, przyda się nam podczas planowania zakupów, organizowania robót i kontrolowania ich przebiegu. Dzięki niej uda się uniknąć wielu błędów.
Droga do domu

Z czego zbudować wygodny podjazd do garażu?

Podjazd to ważna część posesji. Powinien być wygodny i trwały, ale też estetyczny, tak by pasował do wykończenia domu i urządzenia działki. Można go zrobić z różnych materiałów.
Owadom wstęp wzbroniony

Moskitiery do różnych okien - owadom wstęp wzbroniony!

Bzyczenie komara przy uchu w środku nocy albo osa spacerująca po brzegu szklanki to nieprzyjemności, których na pewno chcielibyśmy uniknąć. Dlatego wiosną warto zainstalować w oknach i drzwiach tarasowych osłony wypełnione siatkową tkaniną, które odetną drogę do wnętrz natrętnym owadom.
Odwodnienie działki

Odwodnienie działki - planowanie, budowa, kontrola wydatków

Jeśli dobrze się je zaplanuje i ułoży, nawet podczas intensywnych opadów na działce nie powstaną błoto i kałuże, fundamenty nie zamokną, a w piwnicach nie pojawi się wilgoć.