
remont

Wybieramy farbę elewacyjną
Żeby elewacje wykończone tynkiem były atrakcyjną wizytówką domu, muszą wyglądać świeżo i czysto. W osiągnięciu tego efektu - zwłaszcza gdy dom nie jest już pierwszej młodości - pomaga pomalowanie ich odpowiednią farbą. Ale wybór konkretnego produktu z oferty rynkowej wcale nie jest prosty. Sprawdziliśmy, co rekomendują producenci.
Fugi do okładzin z ceramiki, kamienia i szkła
Fugowanie to ostatni i nieodzowny etap prac związanych z układaniem płytek na ścianie lub podłodze. Spoiny pełnią funkcję estetyczną i techniczną. Trzeba więc wybrać taki produkt, który zapewni zarówno oczekiwany wygląd okładziny, jak i jej trwałość.
Okładziny z płytek ceglanych
Ceglane ściany to wciąż modny trend w wykańczaniu wnętrz. Mogą nadać im surowy charakter industrialny, ale także przytulnie ocieplić wnętrze. Alternatywą dla ceglanych murów są ściany wzniesione z innych materiałów i oklejone płytkami.
Wymiana starych okien dachowych
Powody takiej decyzji mogą być różne, ale efekt zawsze jest taki sam – poprawa komfortu mieszkania na poddaszu. W pomieszczeniach jest cieplej, jaśniej i ciszej, bo współczesne okna dachowe mają znacznie lepsze parametry niż te stare.
Ciepłe okna aluminiowe
Nowoczesne profile aluminiowe pozwalają konstruować okna, które z powodzeniem mogą być stosowane nawet w budownictwie pasywnym.
Mozaika nie tylko na ściany
Mozaika to bardzo małe elementy z ceramiki, szkła, kamienia lub innych materiałów. W niektórych miejscach łatwiej zrobić z nich okładzinę niż z dużych płytek, ale mozaika jest wybierana także ze względów estetycznych. Jakie wymagania stawia glazurnikom?
Jak dobrać właściwy rozpuszczalnik
Otworzyć puszkę, chwycić za pędzel i malować – to proste. Jak jednak domyć sprzęt i przeczyścić powstałe niechcący zabrudzenia? W tym pomoże rozpuszczalnik.
Balkon do gruntownego remontu
Rysy lub pęknięcia betonowej płyty balkonu to groźny sygnał ostrzegawczy. Trzeba czym prędzej wezwać specjalistów, aby ocenili problem i zaproponowali sposób naprawy.
Ościeżnice drzwi wewnętrznych – rodzaje, materiały, montaż
Ościeżnica jest niezbędnym elementem, bo bez niej nie da się osadzić skrzydła drzwiowego w ścianie. Do wyboru jest wiele typów ościeżnic, różniących się nie tylko stylem, ale również sposobem montażu. Odpowiednio dobrana podkreśli charakter drzwi, może też być istotnym detalem aranżacji wnętrza.
Jak zaaranżować łazienkę na poddaszu
Można ją zrobić podczas adaptacji strychu, ale też na już zamieszkałym poddaszu, by podnieść jego standard użytkowy. Nie jest to takie trudne, jeśli pozna się zasady, którymi trzeba się przy tym kierować.
Podłogi
Sposób, w jaki wykończymy podłogę, ma ogromny wpływ na to, jak będzie się nam mieszkało, a wymiana jej na inną to bardzo duży wydatek.
Gdzie stosować płyty cementowe i magnezytowe
O płytach gipsowo-kartonowych słyszał chyba każdy, kto zetknął się choćby przelotnie z budową bądź remontem. Cementowe i magnezytowe, mimo że nie należą do nowości, wciąż czekają, aż odkryją je inwestorzy indywidualni.
Na co zwrócić uwagę przed zakupem starego domu
Lepiej kupić i remontować czy budować nowy? To jedna z najtrudniejszych decyzji dotyczących własnego domu. Czy doświadczenia tych, którzy zdecydowali się na remont pomogą? Sprawdźcie…
Jak montować szkieletowe działówki
Ściany działowe o konstrukcji szkieletowej są najlżejsze i najszybciej się je buduje, ale nie jest to najprostsze. Przedstawiamy zasady, których znajomość pozwoli uniknąć błędów montażowych.
Zasady budowy sufitów podwieszanych z płyt g-k
Sufit podwieszany to konstrukcja mocowana pod stropem, wykończona przeważnie płytami g-k. Istnieje wiele typów tak wykonywanej zabudowy.
Poliuretanowe pianki montażowe
Pianki montażowe to jeden z najczęściej wykorzystywanych produktów podczas prac budowlanych i wykończeniowych. Nie ma jednak jednej uniwersalnej, która sprawdzi się w każdej sytuacji.