Naprawa fundamentów
Z remontem, jak z chorym zębem, możemy zwlekać, ale i tak nie unikniemy bolesnego i kosztownego zabiegu. Łatwiej zniesiemy trudy renowacji, gdy dobrze się do niej przygotujemy – zapoznamy ze specyfiką prac, zakupimy dobre materiały i narzędzia oraz zgłębimy remontowe tajniki, by móc mieć kontrolę nad całym przedsięwzięciem.

Do remontu fundamentów nie przystępujemy, aby je odnowić lub ulepszyć, lecz dlatego, że zmusza nas do tego sytuacja. Ważnymi powodami do podjęcia takich prac są: wilgoć migrująca z ziemi do ścian parteru, zimno bijące od strony gruntu, pleśń i odpadający tynk w strefie cokołowej domu lub rysy i pęknięcia murów. Wymienione objawy to dowody na to, że fundament nie został poprawnie zaizolowany, bo źle go zaprojektowano bądź nieprofesjonalnie zbudowano. Zrobiony tak jak trzeba, nie wymagałby żadnych późniejszych ingerencji.
1. Przygotowanie
Remont fundamentów musi poprzedzić dokładna analiza ich stanu. Nie można tu pójść na żywioł, bo przepłacimy za wykonane prace, a i bez tego ich koszty będą niebagatelne. Trzeba więc skontaktować się z profesjonalistami i wraz z nimi ustalić scenariusz robót oraz dobrać jak najlepsze materiały.

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych