Naprawa tarasu nad pomieszczeniem
Taras to duże wyzwanie dla wykonawców. Wciąż udoskonala się systemy jego izolacji i wykończenia, więc z ich szczelnością i trwałością jest coraz lepiej. Tarasy dawniej zbudowane bywają jednak powodem zmartwień dla właścicieli domów. Warto wiedzieć, jakie są poszczególne etapy remontu tarasu i polecane do tego produkty.
Za naprawę tarasu zabieramy się z reguły wówczas, gdy zauważymy wyraźne ślady pozostawione przez wodę, która zamiast z niego spływać, zalewa strop i ściany. Woda powoduje niszczenie tynku, którym wykończone są mury i sufit pod tarasem, przyczynia się do rozwoju pleśni lub grzybów domowych, sprawia, że odspaja się ceramiczna nawierzchnia. Nieszczelność generuje więc mnóstwo kosztów i jest zwiastunem licznych napraw.
Wyjaśniamy, jak dobrać nową nawierzchnię, a w zależności od jej rodzaju – jaki system hydroizolacji zastosować. Wskazujemy newralgiczne elementy tarasów nad pomieszczeniami i radzimy, jak się za nie zabrać, unikając przy tym błędów. Podpowiadamy też, które produkty pozwolą na wykonanie tarasu szczelnego i trwałego.
1. Przygotowanie
Zazwyczaj nieszczelność tarasu sama daje o sobie znać. Jej objawami są zacieki na suficie pod tarasem i zacieki na ścianach, pęcherze, pęknięcia i odspojenia tynku – także od strony zewnętrznej murów ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych