
remont

Na pomoc osłabionym belkom. Wzmacnianie konstrukcji drewnianych
Konstrukcje z drewna, jeśli tylko zostały dobrze zaprojektowane i wykonane, są w stanie wiele unieść i wiele wytrzymać. Z czasem mogą jednak ulec różnym usterkom, zmniejszającym ich nośność. To się da naprawić.
Instalacja wodna. Materiały i zasady prowadzenia przewodów
Słabe ciśnienie wody w kranie, długie oczekiwanie na ciepłą wodę czy gwałtowne zmiany jej temperatury to tylko niektóre oznaki niepoprawnie działającej instalacji wodnej. Mogą skutecznie uprzykrzać nam codzienne korzystanie z łazienki i kuchni. Ale źle wykonana instalacja może też sprawiać poważniejsze problemy, dlatego trzeba zrobić wszystko, by ich uniknąć.
Podziemna termoizolacja
Wielu właścicieli domów, w których wymieniono okna i docieplono ściany, ze zdziwieniem stwierdza, że rachunki za ogrzewanie nie są wiele niższe. Nic dziwnego, jeśli zapomnieli o zaizolowaniu fundamentów oraz podłóg na gruncie. Dopóki tego nie poprawią, będą ogrzewać grunt pod budynkiem.
Mocne uderzenie. Jak wyburzyć murowaną ścianę działową
Jeśli zapragniemy zwiększyć przestrzeń i stworzyć w domu nowe perspektywy, musimy pozbyć się jednej lub kilku przegród. Najprościej wyburzyć którąś ze ścian działowych. Zobaczcie, jak poradził z tym sobie nasz specjalista – Wiesiek Skiba.
Listwy do podłogi z drewna, czyli czym wykończyć parkiet, panele i deski
Odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe tworzą efektowne, eleganckie obramowanie posadzki. Jakie listwy sprawdzą się w przypadku nowych i odnawianych podłóg drewnianych?
Sucho po zalaniu. Jak skutecznie pozbyć się wilgoci i pleśni. Metody odtwarzania izolacji
O tym, co woda może zrobić z budynkiem, przekonaliśmy się po niedawnej powodzi na południu Polski. W jaki sposób radzić sobie ze skutkami zalania i jego częstym następstwem – skażeniem biologicznym?
Wymiana okien dachowych
Nadszedł już czas pożegnania z pierwszymi modelami okien połaciowych, montowanymi kiedyś w naszych dachach. Pora rozejrzeć się za ich następcami, przygotować dom do robót i bezbłędnie zamontować nowe przeszklenia, by posłużyły nie krócej niż stare.
Okienne SPA. Jak naprawiać i odnawiać okna
Wymiana okien na nowe to zawsze duży wydatek. Nie zawsze jednak konieczny. Niekiedy bowiem stolarkę można wyremontować. Da się naprawić ramy, usprawnić działanie okuć czy wymienić szyby na cieplejsze.
Garażowa odnowa. Konserwacja i remontowanie bram garażowych
Brama do garażu to kosztowny produkt. Jeśli więc zauważymy na niej ślady zużycia lub pojawią się kłopoty z jej otwieraniem i zamykaniem, wstrzymajmy się z myślą o wymianie i spróbujmy poddać bramę renowacji.
Stary parkiet – szanse i wyzwania. Remont podłogi drewnianej
Mimo mody na inne posadzki parkiet wciąż pozostaje symbolem solidności i ponadczasowej elegancji. Nawet jeśli został ułożony przed laty, może być atrakcyjnym elementem aranżacji wnętrza. Najczęściej wymaga on jednak renowacji, która nie tylko przywróci jego dawny blask, ale też poprawi właściwości użytkowe podłogi.
Udany remont. Ocieplenie ścian od wewnątrz domu
Układanie izolacji termicznej ścian od środka budynku jest ewenementem. Rzadko się tak robi, zwłaszcza w prywatnych domach. Niekiedy jednak takie rozwiązanie okazuje się jedynym możliwym. Jak wtedy zorganizować termomodernizację, jakie produkty wybrać i jak prowadzić prace, żeby nie przyniosły więcej szkody niż pożytku?
Udany remont. Nowa nawierzchnia z kostki
Zbudowane z kostki brukowej podjazd, placyk manewrowy, ścieżki wokół domu po jakimś czasie użytkowania mogą wymagać renowacji. Gdy jednak zabrudziły się tak, że niemożliwe jest ich doczyszczenie, lub nawierzchnia przestała być równa – trzeba pomyśleć o remoncie.
Udany remont. Naprawa tarasu
Taras to duże wyzwanie dla wykonawców. Wciąż udoskonala się systemy jego izolacji i wykończenia, więc z ich szczelnością i trwałością jest coraz lepiej. Tarasy dawniej zbudowane bywają jednak powodem zmartwień dla właścicieli domów. Warto wiedzieć, jakie są poszczególne etapy remontu tarasu i polecane do tego produkty.
Ciepło od dołu
Nie wszystkie istniejące domy mają ocieplone fundamenty. Dawniej bagatelizowano tę część budynku, dlatego najczęściej jej ocieplenie trzeba zrobić na nowo.
Przyjemnie na poddaszu. Jak docieplić poddasze użytkowe?
Gdy zimą na poddaszu mimo włączonego ogrzewania czuć chłód, a latem jest tam duszno i gorąco, to znak, że nie jest dobrze ocieplone. Warto to zmienić i poznać metody uzupełniania izolacji termicznej dachów, pod którymi znajdują się urządzone i zamieszkane pomieszczenia.
Wymiana okien. Jak nie popełnić błędów przy montażu stolarki?
Docieplenie domu i wykończenie elewacji na nowo to okazja, żeby jednocześnie wymienić okna i drzwi zewnętrzne. Stara stolarka jest bowiem odpowiedzialna za stratę od 20 do nawet 30% ciepła.