dodatek do muratora
Dodatek Specjalny do Muratora 6/25

Cieplejszy i zdrowszy dom
Jak prawidłowo przeprowadzić termomodernizację budynku? Co można na tym zyskać i jak zmniejszyć koszty prac?
Nowe okna
Od wymiany zbyt zimnych okien zaczyna się termomodernizacja domu. Bo mimo że dom będzie porządnie docieplony, to przez nie może uciekać sporo ciepła. Jak powinna być zaplanowana i przeprowadzona wymiana stolarki okiennej?
Ściany zewnętrzne do poprawki
Jednym z kluczowych etapów termomodernizacji domu jest ocieplenie lub docieplenie ścian zewnętrznych, a także nowe wykończenie elewacji. Dzięki temu budynek będzie mieć mniejsze zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i chłodzenia, czyli te koszty się zmniejszą. Ponadto dom zyska nowy wygląd.
Ciepły dach - ciepłe poddasze. Modernizacja termiczna dachu skośnego
Poddasze, które zimą trzeba bardzo intensywnie ogrzewać, żeby utrzymać właściwą temperaturę, latem często staje się namiastką sauny. Aby zmienić taki stan rzeczy, trzeba przede wszystkim ocieplić dach.
Ciepło pod płaskim dachem
Dachy płaskie to inaczej stropodachy. Mogą być niewentylowane lub wentylowane. W zależności od ich rodzaju różne są sposoby ich docieplenia i potrzebne do tego materiały termoizolacyjne.
Wyższy komfort, niższe rachunki. Co zmienić w instalacjach podczas modernizacji
Wymiana źródła ciepła, dostosowanie do niego systemu grzewczego oraz poprawa skuteczności wentylacji to działania, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał zmodernizowanego budynku – zapewnić komfort i obniżyć rachunki za ogrzewanie.