Od czyszczenia do wymiany
Renowacja pokrycia z dachówek ceramicznych
Dachówki to najbardziej znany, popularny i uniwersalny materiał do krycia dachów skośnych. Mimo nadzwyczajnej trwałości i one z czasem wymagają konserwacji, drobnych korekt, napraw, a w skrajnych przypadkach także wymiany.

Dachówki ceramiczne powstają z odpowiednio wyselekcjonowanej, sezonowanej gliny, pieczołowicie wyrabianej przed ich uformowaniem. Później są suszone, a następnie wypalane w temperaturze minimum 1000oC. Surowiec zapewnia im ciekawą kolorystykę, a proces produkcji nadaje twardość i odporność na szkodliwe czynniki.
O dachówkach ceramicznych mówimy, że pięknie się starzeją, i jest w tym sporo prawdy, bowiem nie mają one tendencji do pękania, odbarwień, deformacji. Trwają na dachu dotąd, aż nie zechcemy ich usunąć, ewentualnie dopóki huraganowy wiatr nie zrzuci kilku z nich. Większość inwestorów nawet wtedy, gdy zamierzają zmienić pokrycie, pozostaje przy dachówkach, co najwyżej decydując się na innych ich model lub odmienną kolorystykę.
Przyjrzyjmy się różnym zabiegom renowacyjnym ceramicznego dachu, zaczynając od czynności najprostszych i najtańszych, a kończąc na szeroko zakrojonym remoncie.

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych