Dom jak nowy

Wymiana palnika

Lepiej ogrzany

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Gdy pojawi się możliwość korzystania z gazu, nie zawsze trzeba kupować nowy kocioł. Właściciele olejowego kotła w dobrym stanie zdecydowali się wymienić w nim palnik.

Do poprawki

Inwestorzy korzystali z kotła na olej przez 11 lat. Kiedy budowali dom, przyłączenie się do pobliskiego gazociągu nie było możliwe – rura musiałaby przechodzić przez działkę sąsiadów, a ci nie chcieli się na to zgodzić. Stąd decyzja o ogrzewaniu olejem.

Koszt ogrzewania domu olejem jest znacznie wyższy niż gazem ziemnym. Ponadto właścicielom domu przeszkadzała konieczność pilnowania poziomu oleju, zamawiania dostawy (zwykle trzeba na nią czekać kilka dni) i przymusowej obecności w domu podczas tankowania. Mieli nadzieję, że po przerobieniu ogrzewania na gazowe będzie i taniej, i wygodniej.

W artykule znajdziesz:

  • doświadczenia inwestorów z wymianą palnika w kotle z olejowego na gazowy
  • powody takiej zmiany
  • koszt przeróbki kotła
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 9/2014 Tekst Piotr Laskowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania
Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie
Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry,...
CEGLANA ŚCIANA