Równo pod sufitem
6 sposobów na obniżenie sufitu
Obniżenie sufitu pozwala w łatwy sposób zamaskować nierówności stropu. Umożliwia także utworzenie pod stropem wielopłaszczyznowej konstrukcji. Przedstawiamy różne rozwiązania dopasowane do rodzaju pomieszczenia i efektu, jaki ma być osiągnięty.
Jeżeli obniżony sufit ma zakryć przewody wentylacji mechanicznej, to jego umiejscowienie określa się na etapie projektowania całego budynku. Jednak zazwyczaj koncepcja obniżenia sufitu rodzi się podczas projektowania wnętrza. W wielofunkcyjnych, otwartych pomieszczeniach osiąga się w ten sposób efekt dyskretnego podziału bez utraty przestronności.
Najczęściej obniżenie sytuuje się nad ciągiem kuchennym lub wyspą. W przestrzeni między sufitem podwieszanym a stropem umieszcza się wtedy rurę, która odprowadza powietrze z okapu do przewodów wentylacyjnych znajdujących się w ścianie. Wyższy sufit w części wypoczynkowej salonu, działając na zasadzie kontrastu, dodaje wówczas temu miejscu splendoru.
Obniżonym sufitem maskuje się też podciągi, poprawia proporcje wąskich korytarzy oraz zbyt wysokich łazienek lub innych małych pomieszczeń. Można w nim bez kucia w stropie umieścić wiele źródeł światła i równomiernie doświetlić to, co się znajduje poniżej. Sufitem zasłania się prowadnice, po których przesuwają się ...
W artykule znajdziesz:
- informacje o technologiach, które możesz zastosować i wskazówki do dokonania dobrego wyboru
- omówienie sposobów mocowania obniżonego sufitu
- podpowiedzi, jak umieścić światło w suficie
- prezentację 6 różnych sytuacji i rozwiązań, które najlepiej się sprawdzą w każdej z nich
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych