Z antresolą w roli głównej
Dzięki niej domowa przestrzeń zyskuje nowy wymiar – przez zatarcie granicy między dolną a górną kondygnacją dodatkowe metry antresoli wymykają się prostej arytmetyce. Dodanie ich do powierzchni niewiele mówi, bo one ją optycznie mnożą.

Antresola może oczywiście mieć duże znaczenie praktyczne, ale w wielu projektach i dla wielu osób ważniejsze będzie to estetyczne – jej zdolność do wyginania i rozciągania domowej przestrzeni. To właśnie dzięki antresoli wnętrze domu staje się oryginalne, plastyczne i wielowymiarowe, a życie rodzinne nie zostaje konwencjonalnie rozdzielone między dwie kondygnacje.
Pokazane przez nas przykłady projektów dużych i bardzo małych domów dowodzą, że antresola potrafi być uniwersalna - doskonale sprawdzi się w wersji zarówno minimum, jak i maksimum.
Jednak decydując się na nią, trzeba brać pod uwagę przezwyciężanie pewnych trudności. Na przykład wybierając projekt z antresolą, dobrze jest dostosować do niego sposób ogrzewania. Najkorzystniejsze będzie podłogowe, które zminimalizuje niedogodności związane z ucieczką ciepła w wysokim pomieszczeniu do góry pod strop lub połacie dachu.
Kolejnym utrudnieniem może być konieczność dostrojenia wnętrza do specyficznej akustyki. Można to zrobić w sposób ...
W artykule znajdziesz:
- Sześć ciekawych projektów domów z antresolą.
- Plany domów.
- Zdjęcia brył i wnętrz.

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych