Alternatywy 4

Podłogi z drewna

Radosław Murat
Radosław Murat

Drewniane posadzki oferowane są w takim bogactwie modeli, że zdołamy dopasować je do wszystkich wnętrzarskich stylów. Spośród tysięcy desek i klepek musimy jednak wybrać jeden produkt, który na wiele lat stanie się ozdobą naszych podłóg. Mamy dla was cztery propozycje.

Jaki materiał wybrać na drewnianą posadzkę? Przede wszystkim taki, który najbardziej będzie się nam podobał. Zwracajmy więc uwagę na rodzaj drewna, jego kolor, fakturę i sposób wykończenia. Ma też pasować do charakteru wnętrza, jego stylu oraz do mebli.

W drugiej kolejności rozważmy typ podłogi, rozmiar elementów, jakość ich wykonania i planowany wzór ułożenia. Niestety, po kilku minutach pobytu w dobrym sklepie z podłogami drewnianymi można dostać oczopląsu. Przy takiej liczbie możliwości decyzja jest naprawdę trudna, zwłaszcza że w określonym przedziale cenowym czeka na nas nawet kilkadziesiąt propozycji. A może któraś z posadzek z proponowanej przez nas czwórki?

Podłogi z drewna

Mozaika sztorcowa

fot. Andrzej Szandomirski, projekt: Rafał Degutis

W artykule znajdziesz:

  • Prezentację czterech popularnych materiałów drewnianych do wykańczania podłóg
  • Ceny klepek, desek i mozaiki przemysłowej
  • Tabele z wyjaśnieniem, kiedy warto zastosować dany rodzaj wykończenia podłogi
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2019 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania
Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie
Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry,...
CEGLANA ŚCIANA