Jest intensywnie eksploatowana, więc przede wszystkim musi być trwała i wygodna w użyciu. Duża różnorodność modeli dostępnych w sprzedaży sprawia, że wybór odpowiedniego nie jest łatwy.
1. Bateria ścienna
Podczas wyboru baterii kuchennych powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę sposób montażu, kształt i wielkość wylewki oraz rodzaj sterowania. Tymczasem zwykle większą wagę przykładamy do estetyki, a w ostatnich latach także dodatkowych funkcji dostępnych w nowoczesnych modelach armatury. Dobrze dobrana bateria ułatwia mycie produktów spożywczych, zmywanie talerzy po posiłkach czy napełnianie wodą dużych naczyń kuchennych. Zapewnia oszczędne gospodarowanie wodą i energią do jej podgrzewania.
Bateria kuchenna jest zwykle eksploatowana dość intensywnie, więc nie może być delikatna. Przygotowywanie i spożywanie posiłków w domu może się wiązać z koniecznością użycia jej (uruchamiania wypływu wody) nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Takie obciążenie dobrze zniesie produkt wykonany z solidnych i trwałych materiałów, na przykład mosiądzu albo stali nierdzewnej.
Bardzo ważna jest jakość elementów wewnętrznych, zwłaszcza głowicy odpowiedzialnej za regulację strumienia, mieszanie wody zimnej z podgrzaną ...
W artykule znajdziesz:
- różnice w budowie baterii ściennych i sztorcowych
- zasady prawidłowego montażu
- dodatkowe funkcje nowoczenych baterii
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych