Taras z jednego zestawu

Systemy do izolacji i wykańczania tarasów

Radosław Murat
Radosław Murat

Jednym z warunków wykonania szczelnego i trwałego tarasu krytego płytkami jest zakup dobrych materiałów. Wielu kłopotów można uniknąć, gdy zdecydujemy się na system pochodzący od jednego producenta. Co może obejmować?

Chemia na taras.jpeg
Tarasy są naszymi letnimi salonami. Zastosowanie systemu, czyli zestawu izolacyjno-wykończeniowego, ograniczy możliwość popełnienia błędu przy ich budowie fot. Piotr Mastalerz, projekt: JMSSTUDIO – ARCHITEKCI

Na tarasy, zwłaszcza te nad pomieszczeniami, jakaś zła wróżka rzuciła straszną klątwę. Wykonawcy mają ogromne problemy z ich właściwym uszczelnianiem i wykańczaniem. Można zaryzykować stwierdzenie, że ponad połowa takich tarasów przecieka, co objawia się plamami na sufitach pomieszczeń pod nimi. Wiąże się z tym też pękanie lub odpadanie płytek tworzących tarasowe nawierzchnie, a niedostateczne ocieplenie płyty tarasowej w wielu starych domach dopełnia obrazu tragedii. Dochodzi już do tego, że klienci biur nieruchomości unikają budynków z rynku wtórnego, które mają takie tarasy. Nauczeni doświadczeniem słusznie wyrażają obawę, że będą z nimi same kłopoty. To efekt niestaranności wykonawców, braku wiedzy oraz stosowania przypadkowo skompletowanych materiałów i elementów, które do siebie nie pasują. Żeby takich problemów uniknąć, warto kupić atestowany, wyposażony w instrukcję montażu system tarasowy.

W artykule znajdziesz:

  • Przypomnienie, jak zbudowany jest taras nad pomieszczeniem
  • Omówienie typowych i bardziej rozbudowanych systemów do izolacji tarasów
  • Prezentacja systemów balkonowych i systemów do tarasów wentylowanych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 2/2020 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać