Okładzina w stylu loft
Mikrocement do wykończenia ścian, podłóg, schodów, blatów...
Cienka warstwa, duża odporność, możliwość zastosowania na różnorodnych podłożach, ciekawe efekty dekoracyjne – wszystkie te cechy łączy w sobie mikrocement. Tworzy jednolitą, łatwą w utrzymaniu powłokę wykończeniową, pasującą do aranżacji w stylu minimalistycznym.
Moda na wnętrza w minimalistycznym, industrialnym (loftowym) stylu zapanowała u nas parę lat temu i wciąż nie przemija. Charakterystyczną cechą takich wnętrz są materiały wykończeniowe o surowym charakterze. Na ścianach i podłogach często spotyka się więc niewykończony beton.
W wersji najbardziej ortodoksyjnej tego stylu jest to betonowa powierzchnia monolitycznych żelbetowych przegród (ścian i stropów) pozostawiona bez wykończenia po zdjęciu desek lub płyt szalunkowych. Surowa, z porami, z odciśniętymi w betonie krawędziami i fakturą deskowania. W praktyce jednak w budynkach mieszkalnych efekt ten we wnętrzach osiąga się za pomocą materiałów wykończeniowych, a nie konstrukcyjnych.
Na ścianach i podłogach wykonanych w innych technologiach można nałożyć warstwę mieszanki betonowej, a gdy ta zwiąże – wyszlifować i zaimpregnować jej powierzchnię, lub też obłożyć je gotowymi płytami betonowymi, które najczęściej są już fabrycznie wykończone.
Te rozwiązania mają jednak tę wadę, że ...
W artykule znajdziesz:
- Atuty okładzin z mikrocementu
- Wyjaśnienie, kiedy cienka warstwa z mikrocementu to zaleta
- Informacje o wszechstronnym zastosowaniu mikrocementu i sposobach wykończenia takiej powłoki
- Wskazówki dotyczące przygotowania podłoża, układania mikrocementu i jego pielęgnacji
- Przykłady z oferty rynkowej - kompletne zestawy produktów do wykonania powłok mikrocemetowych na podłogach, ścianach, schodach, w łazienkach
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych