Dom jak nowy

Nowoczesność za…

Nowocześniejszy i wygodniejszy

Andrzej T. Papliński
Andrzej T. Papliński

Inwestorzy podsumowują swoje prace remontowe. Zobacz, z czego są szczególnie zadowoleni. Co opłaciło się najbardziej.

Ogrzewanie podłogowe za 2700 zł

opowiada Piotr z Piły 

Remont był okazją do podniesienia komfortu życia w naszym domu. Marzyła nam się ciepła podłoga, tak zachwalana na różnych forach. Zdecydowaliśmy się na elektryczne maty grzewcze w miejscach, gdzie zaplanowaliśmy na podłogach płytki ceramiczne, czyli w kuchni, wiatrołapie i łazience. Glazurnik, który miał kłaść gres, chciał również ułożyć maty – także pod wanną. Wyczytaliśmy, że to poważny błąd. Żeby nie ryzykować, podziękowaliśmy panu od płytek i kupiliśmy w firmie maty grzewcze wraz z usługą montażu. Moc maty wynosi 150 W/m2. Maty mają szerokość 0,5 m, są bardzo cienkie (to siatka z włókna szklanego, do której zamocowano przewody grzejne). Instalator ułożył maty, potem pan od płytek przykrył je zaprawą klejową i zwyczajnie ułożył płytki ceramiczne. Wysokość posadzki zmieniła się niezauważalnie – drzwi otwierają się i zamykają po dawnemu. Instalator z firmy pojawił się raz jeszcze, by zamontować sterowniki. Ogrzewanie podłogowe daje duży komfort. Podłoga nagrzewa się bardzo szybko i długo promieniuje ciepłem. Mamy jeszcze jedno ogrzewanie – instalator namówił nas na matę na schodach wejściowych. Ogrzewanie w kuchni i w łazience włącza się automatycznie rano i wieczorem, a matę przed wejściem włączamy ręcznie.

W artykule znajdziesz:

  • cztery historie udanych inwestycji remontowych: budowy sufitu podwieszanego, instalacji ogrzewania podłogowego, tynkowania ścian oraz montażu odkurzacza centralnego. Podajemy orientacyjne koszty każdej z inwestycji.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2014 Opracowanie Andrzej T. Papliński
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR