Dom jak nowy

Instalacja świetlika dachowego

Nowocześniejszy i wygodniejszy

Anna Grabowska
Anna Grabowska

Świetliki to rozwiązanie praktyczne i nowoczesne. Czy to znaczy, że również drogie? Zadaliśmy to pytanie przedstawicielom firmy Velux.

Koszt zakupu i montażu świetlika zależy przede wszystkim od konkretnej sytuacji architektonicznej, czyli od konstrukcji dachu, rodzaju pokrycia dachowego oraz odległości między dachem a pomieszczeniem, do którego chcemy doprowadzić tunel światłonośny. Świetliki można zainstalować na każdym etapie użytkowania poddasza, w dowolnym wnętrzu znajdującym się pośrodku domu.

Wraz z firmą Velux chcemy wybrać świetlik do korytarza o wymiarach 5 x 2 x 3 m. Zakładamy, że dach domu jest nachylony pod kątem 35° i pokryty materiałem profilowanym o wysokości do 12 cm. Element dachowy świetlika znajdzie się na południowej połaci, a tunel światłonośny będzie miał długość 1,5 m. Biorąc pod uwagę te parametry, możemy zdecydować się na wersję ekonomiczną lub bardziej kosztowną.

Instalacja świetlika dachowego

Koszty instalacji świetlika wraz z montażem jego elementów sufitowych wynoszą około 800 zł, bez względu na zastosowane wyposażenie dodatkowe

fot. VELUX

W artykule znajdziesz:

  • wycenę instalacji świetlika dachowego – w wariancie ekonomicznym i premium
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2014 Tekst Anna Grabowska