Bądź gotowy do budowy

Kredyt na dom

Jak, gdzie, za ile

Marek Wielgo
Marek Wielgo

Każdy, kto przymierza się do budowy domu, poświęca dużo czasu na znalezienie działki, wybór projektu, technologii i materiałów wykończeniowych. Niestety, często na drugi plan zepchnięta zostaje kwestia kredytu hipotecznego, bez którego to przedsięwzięcie zwykle pozostałoby tylko w sferze marzeń. To błąd, który może słono kosztować.

Z pewnością każdy inwestor bardzo starannie przygotowuje się do budowy domu. Poświęca wiele godzin na poszukiwanie w serwisach internetowych i prasie fachowej informacji na temat rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzi na eksploatacji. I słusznie, bo tylko w przypadku ogrzewania domu w grę wchodzą oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych rocznie. Trzeba jednak wiedzieć, że możemy stracić takie same pieniądze, jeśli na długie lata zwiążemy się z nieodpowiednim bankiem. A jaki bank jest odpowiedni? Oczywiście taki, który zaproponuje nam najlepsze warunki kredytowe. Problem w tym, że znalezienie optymalnej oferty nie jest wcale takie proste. Nie porówna zaś ofert banków ten, kto ma bardzo małą wiedzę w tej dziedzinie. Kilka kwestii musimy więc sobie przyswoić.

Kredyt na dom

Pośrednik finansowy może pomóc w wyborze najlepszego kredytu. Co ważne, za jego usługi kredytobiorca nic nie płaci

fot. G-Stockstudio/Shutterstock.com

W artykule znajdziesz:

  • zasady szacowania zdolności kredytowej
  • listę banków, w których można liczyć na korzystne warunki kredytowania.

 Dowiesz się też, jak oblicza się całkowity koszt kredytu na budowę domu i jakie prawa ma kredytobiorca.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 6/2018 Tekst Marek Wielgo
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU