Woda i kanalizacja w piwnicy
Adaptacja piwnicy
Piwnica to dobre miejsce na zbudowanie prywatnej sauny albo wstawienie jacuzzi. Zawsze też przyda się tam dodatkowe WC. A jeśli tak, to będą potrzebne instalacje: wodna i kanalizacyjna.
W piwnicy, choćby wykorzystywanej w ograniczonym zakresie, często znajduje się co najmniej jedno ujęcie wody, na przykład kran w kotłowni czy pralni, a także kratka odpływowa w podłodze lub zlew. To jednak zwykle nie wystarczy, jeżeli postanowimy w większym zakresie wykorzystać przestrzeń w piwnicy i urządzić w niej pomieszczenia, na które brakuje nam miejsca na wyższych kondygnacjach. Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności tu zaplanujemy, warto wygospodarować miejsce na WC z miską ustępową oraz umywalką z zimną i ciepłą wodą, żeby w razie potrzeby nie wspinać się do łazienki na piętrze. Jeśli zdecydujemy się na saunę albo pokój do ćwiczeń, dobrze w ich sąsiedztwie zainstalować także natrysk. Łazienka z wanną lub prysznicem będzie potrzebna również wtedy, gdy w piwnicy wygospodarujemy dodatkową sypialnię dla domowników lub pokój (pokoje) dla gości.
W artykule znajdziesz:
- wskazówki dotyczące doprowadzenia instalacji wody zimnej i ciepłej oraz kanalizacji do pomieszczeń w zaadaptowanej piwnicy.
Poznasz sposób na odprowadzenie ścieków z urządzeń sanitarnch usytuowanych bardzo daleko od pionu albo poniżej głównego przewodu odpływowego.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych