
instalacje

Czy warto montować rekuperację?
Jeżeli chcemy oddychać czystym powietrzem, a jesteśmy akurat na etapie budowy domu, powinniśmy się zastanowić nad kupnem rekuperatora. Jak się instaluje rekuperację? Dlaczego warto? Swoimi wrażeniami podzielił się z nami pan Robert, który od ponad dziesięciu lat mieszka w domu z takim systemem.
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Najważniejsze różnice
W ostatnich latach wzrosła popularność ogrzewania podłogowego. Jednak jest wiele sytuacji, w których to grzejniki są nieocenione. Jakie są zalety i wady obu rozwiązań, a kiedy jedno z nich jest bezkonkurencyjne? Które lepiej wybrać do nowego domu, a na jakie warto się zdecydować w trakcie modernizacji?
Dobre ciśnienie w instalacji. Pompy do czystej wody i nowoczesne hydrofory
Zbyt słabe ciśnienie w kranie bywa irytujące, szczególnie gdy bierze się prysznic, myje głowę lub zmywa. Może też powodować problemy z działaniem urządzeń zasilanych wodą. Jak zapewnić stabilne ciśnienie w domowej instalacji zaopatrywanej ze studni, a co zrobić w przypadku wodociągu?
Instalacja wodna. Materiały i zasady prowadzenia przewodów
Słabe ciśnienie wody w kranie, długie oczekiwanie na ciepłą wodę czy gwałtowne zmiany jej temperatury to tylko niektóre oznaki niepoprawnie działającej instalacji wodnej. Mogą skutecznie uprzykrzać nam codzienne korzystanie z łazienki i kuchni. Ale źle wykonana instalacja może też sprawiać poważniejsze problemy, dlatego trzeba zrobić wszystko, by ich uniknąć.
Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
Największa zaleta ogrzewania elektrycznego to względnie niska cena urządzeń potrzebnych do jego działania. Znacznie tańszy niż w przypadku centralnego ogrzewania wodnego jest w tym wypadku system automatycznego sterowania, który decyduje o wygodzie użytkowników. Z czego może się składać i jakie daje korzyści?
Pompa ciepła HPX2 Split do układów hybrydowych
Rosnące rachunki za energię i potrzeba dbania o środowisko zmuszają inwestorów do szukania rozwiązań zarówno energooszczędnych, jak i ekologicznych. Odpowiedzią na te wyzwania jest seria pomp ciepła HPX2 Split od De Dietrich – innowacyjne połączenie nowoczesnej technologii z niezawodnością klasycznych systemów grzewczych.
W stronę zrównoważonej przyszłości
Rok 2025 stawia nowe wyzwania przed polskim budownictwem. Zielona transformacja i rosnące oczekiwania klientów mocno ukierunkowują rynek w stronę ekologicznych technologii i efektywności energetycznej. Przyszłość sektora będzie zależała od zdolności adaptacji do tych dynamicznych zmian.
Dom inteligentny i bezpieczny, czyli czas na automatykę
Obecnie zdalne sterowanie pojedynczymi elementami domu nie jest już wystarczające. Oczekuje się więcej – niezawodnego, łatwego w instalacji i przyjaznego w obsłudze systemu, który zapanuje nad funkcjonowaniem całego domu: uprzedzi o zagrożeniach, ochroni przed niebezpieczeństwem, ale też dopilnuje ekonomicznego zużycia energii i wody. Odpowiedzią na te potrzeby jest prosty i skuteczny system BE WAVE polskiej firmy SATEL.
System fotowoltaiczny zintegrowany z pokryciem
VARIO to wysokiej jakości zintegrowany system fotowoltaiczny zaprojektowany do nowoczesnych dachów pokrytych dachówkami ceramicznymi lub cementowymi CREATON. Najwyższej klasy komponenty umożliwiają zachowanie wyróżniającej estetyki dachu oraz zapewniają bezkonkurencyjną funkcjonalność.
To warto mieć! Na czym polega smart home
Systemy inteligentnego domu pozwalają zautomatyzować wykonywanie wielu codziennych czynności, umożliwiają zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi, mogą też przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa. Najwyższy czas zacząć z nich korzystać!
Koszty ogrzewania w 2025 r. Na jakie wydatki trzeba się przygotować
Czy ogrzewanie domu pompą ciepła jest tańsze niż węglem? Co się bardziej opłaca – gaz czy pelety? A może zamiast generować spaliny, lepiej wykorzystać do ogrzewania czystą energię elektryczną?
Przygotowani na mróz. Nowoczesne sposoby na dogrzewanie pomieszczeń
Gdy w domu zrobi się zimno, szukamy rozwiązań, które pomogą nam rozwiązać ten problem. Dodatkowe urządzenia grzewcze mogą przydać się do doraźnego ogrzewania w największe mrozy, w domach źle ocieplonych lub ze szwankującym systemem grzewczym. Mogą też być ratunkiem w przypadku awarii ogrzewania. Które z nich wybrać, by zapewniły komfort cieplny, ale ich użytkowanie nie kosztowało zbyt wiele?
Czyste powietrze w domu. Oczyszczacze powietrza, filtry do nawiewników i rekuperatora
Alergie, złe samopoczucie, bóle głowy to tylko niektóre z dolegliwości mogących się pojawić, gdy przebywamy w dusznych, źle wentylowanych pomieszczeniach i w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Co możemy z tym zrobić?
Wybieramy pralkę. Praktyczne wskazówki
Jak wybrać niezawodną, dobrą pralkę? Dobrą, czyli dostosowaną do naszych potrzeb. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Czujniki czadu i dymu obowiązkowe! Bezpieczne użytkowanie urządzeń gazowych i na paliwa stałe
Od 23 grudniu 2024 na pierwszych właścicieli nieruchomości nałożony został obowiązek montażu czujnika czadu i czujnika dymu. Sprawdź, czy musisz je zamontować i jak to zrobić
Komin do kotła na pelety. Jaki powinien być
Do efektywnego i emitującego jak najmniej szkodliwych substancji spalania potrzebne są: dobrej jakości kocioł, na przykład opalany cieszącymi się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów peletami, i odpowiednio do niego dobrany oraz właściwie zamontowany komin.