Alternatywy 4

Zewnętrzne osłony okienne

Radosław Murat
Radosław Murat

Gdy za oknami upał, słońce może zamienić nasz dom w piekarnik. Dlatego warto się zastanowić nad jakimś zacienieniem. Żaluzje zewnętrzne, rolety, refleksole lub okiennice skutecznie postawią się natrętnym promieniom.

Dlaczego lepiej zacienić okna od zewnątrz? Wnętrza mniej będą się wtedy nagrzewały, a tak umiejscowione osłony lepiej ochronią przed hałasem z otoczenia. Ponadto nie będziemy się musieli martwić, czy uda się nam dopasować osłony okienne do stylu, w jakim wykończyliśmy i urządziliśmy nasze pomieszczenia. Warto też mieć na uwadze, że osłony zewnętrzne– zwłaszcza żaluzje i okiennice –w ładny sposób urozmaicają i ożywiają elewację.

alternatywy-4-oslony-okien.jpeg
Do wąskich okien wybieramy okiennice jednoskrzydłowe, a do szerszych – dwuskrzydłowe. Są też okiennice do drzwi balkonowych fot. STRLE

W artykule znajdziesz:

  • Wyjasnienie, czym są refleksole.
  • Informacje, kiedy warto wtybrać okiennice, kiedy rolety, a kiedy żaluzje zewnętrzne.
  • Ceny osłon zewnętrznych.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2019 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU