Tyle ważnych pytań staje przed nami, kiedy planujemy remont. Jak sprawdzić, czy nasze marzenia są realne? Jak określić zakres prac? Co zrobić, aby efekt był wart poniesionych kosztów? Przeczytaj i weź udział w konkursie!
Potrzeba projektu nie zależy od skali przedsięwzięcia. Remont zupełnie małego mieszkania albo wręcz jednego wnętrza (na przykład kuchni) też wymaga planu, czyli spojrzenia na całość. O projekcie mówimy wtedy, gdy niejasną wizję zastępuje planowanie konkretnych działań i zakupów (farba – ile, w jakim kolorze?, umywalka – jakiej szerokości?). Projekt to wszystko, co ustalimy przed rozpoczęciem robót. To przygotowanie zawczasu odpowiedzi na pytania wykonawców: skąd zacząć układać terakotę, na jakiej wysokości zamontować wylewkę, gdzie podejście do pralki? Czy i jakie listwy przy podłodze? Gdzie wypust na lampę sufitową, gdzie i ile kinkietów lub gniazdek na ścianach?
Początkowo kuchnia była zamknięta, nieustawna i dosyć ciemna – doświetlało ją tylko nieduże okno w lukarnie. Po remoncie pomieszczenie połączono z pokojem dziennym i wprowadzono do środka mnóstwo światła, montując dwa okna połaciowe i okno balkonowe (w miejsce tradycyjnego). Zastana cegła i elementy konstrukcyjne to ozdoba mieszkania pod skosami. Projekt: architekci Magdalena i Zbigniew Gierczakowie
fot. INOSTUDIOBędziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych