Murator Architektura Projekt
Dylematy remontowe

Projekt

Dlaczego jest potrzebny

Paweł Detko
Paweł Detko

Tyle ważnych pytań staje przed nami, kiedy planujemy remont. Jak sprawdzić, czy nasze marzenia są realne? Jak określić zakres prac? Co zrobić, aby efekt był wart poniesionych kosztów? Przeczytaj i weź udział w konkursie!

Potrzeba projektu nie zależy od skali przedsięwzięcia. Remont zupełnie małego mieszkania albo wręcz jednego wnętrza (na przykład kuchni) też wymaga planu, czyli spojrzenia na całość. O projekcie mówimy wtedy, gdy niejasną wizję zastępuje planowanie konkretnych działań i zakupów (farba – ile, w jakim kolorze?, umywalka – jakiej szerokości?). Projekt to wszystko, co ustalimy przed rozpoczęciem robót. To przygotowanie zawczasu odpowiedzi na pytania wykonawców: skąd zacząć układać terakotę, na jakiej wysokości zamontować wylewkę, gdzie podejście do pralki? Czy i jakie listwy przy podłodze? Gdzie wypust na lampę sufitową, gdzie i ile kinkietów lub gniazdek na ścianach?

Projekt

Początkowo kuchnia była zamknięta, nieustawna i dosyć ciemna – doświetlało ją tylko nieduże okno w lukarnie. Po remoncie pomieszczenie połączono z pokojem dziennym i wprowadzono do środka mnóstwo światła, montując dwa okna połaciowe i okno balkonowe (w miejsce tradycyjnego). Zastana cegła i elementy konstrukcyjne to ozdoba mieszkania pod skosami. Projekt: architekci Magdalena i Zbigniew Gierczakowie

fot. INOSTUDIO
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Murator 3/2016 Tekst architekt Paweł Detko
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł