Przed wyborem projektu

Master bedroom

czyli najważniejsza sypialnia w domu

Michał Owadowicz
Michał Owadowicz

Jeśli masz dość czekania rano w kolejce do łazienki, biegania w ręczniku między kilkoma szafami w celu skompletowania odzieży, a przed każdą dłuższą kąpielą negocjacji ze wszystkimi członkami rodziny i ustalania grafiku – zbuduj master bedroom.

W nowo budowanym domu nie zgadzajmy się na niepotrzebne kompromisy. Powinno się w nim zmieścić nie tylko to, co konieczne, ale także to, co luksusowe i wymarzone. Taką właśnie przestrzenią może być master bedroom – główna sypialnia w domu połączona z łazienką i garderobą oferująca maksimum prywatności i wygody.

Wspólne i prywatne

Zadbajmy, by każdy domownik miał własny pokój – azyl, w którym może schronić się przed zgiełkiem życia rodzinnego i który zapewni mu niezbędną dla dobrego samopoczucia prywatność. Warto, by jedna z takich przestrzeni była rozbudowanym azylem dla dwojga. Jakość uczestniczenia we wspólnocie zależy bowiem od jakości stref prywatnych i ich wzajemnych relacji przestrzennych.

W artykule znajdziesz:

  • informacje, jak racjonalnie dzielić powierzchnię sypialni
  • porady, kiedy zdecydować się na garderobę, a kiedy lepszym wyborem będą szafy
  • podpowiedź, jak urządzić niewielki master bedroom
  • przykładowe rozwiązania na miarę różnych potrzeb
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2013 Tekst architekt Michał Owadowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR