Garaż w bryle domu czy osobno?
To jeden z pierwszych dylematów, z którym musi się zmierzyć inwestor budujący dom. Zaraz pojawią się kolejne pytania: jedno- czy dwustanowiskowy garaż? Jaką bramą zamykany? Jakiej szerokości wjazd do garażu? Omawiamy różne dylematy związane z wyborem miejsca dla samochodu, analizując aspekt praktyczny.
Razem z domem czy osobno
Jeśli chcemy wsiadać do ciepłego samochodu, rozpakowywać zakupy z bagażnika już w domu, to oczywistym wyborem będzie garaż w bryle budynku. Wsiadanie do auta bez konieczności skrobania zalodzonych szyb? To się właścicielowi domu po prostu należy.
Garaż w bryle budynku będzie zwykle tańszy w budowie niż wolno stojący. Garaż jako niezależny budynek będzie dobrym wyborem, jeśli mamy dużą działkę i dla zasady nie chcemy dzielić domu z samochodem. Na rozległych działkach dom i garaż mogą tworzyć efektowny dziedziniec. Często też różne formy zadaszenia, wiata albo podcień łączą garaż z domem, pozwalając przejść suchą stopą w czasie deszczu. Opcja wolno stojąca to również dobry sposób, by zasłonić się przed niechcianym widokiem czy sąsiedztwem. Taki garaż powinien być zlokalizowany raczej blisko bramy wjazdowej, żeby właściciel nie miał problemów z odśnieżaniem podjazdu. Między ...
W artykule znajdziesz:
- porównanie garażu w bryle budynku i wolno stojącego
- zestawienie zalet i wad obu rozwiązań
- wytyczne dotyczące wielkości garażu
- wytłumaczenie, kiedy garaż powinien być ogrzewany
- zasady doboru bramy garażowej
- przykłady, jak estetycznie wkomponować garaż w bryłę budynku
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych