Może być planowany z myślą o konkretnej funkcji lub jako pomieszczenie rezerwowe, które przyda się w przyszłości. Czasem wymiennie pełni kilka zadań, co sprawia, że jest miejscem praktycznym i użytecznym. Wybierając projekt domu z poddaszem, sprawdźmy, czy jest lub można go wydzielić.
Prawidłowo zaprojektowany dom żyje i reaguje na zmiany, które są udziałem jego mieszkańców. Wybierając projekt, warto postawić na rozwiązania pozwalające na pewną elastyczność. Pokój na parterze może być wykorzystany na wiele sposobów. Zwykle pełni funkcję gabinetu lub sypialni dla gości. Czasem zostaje przeznaczony na biblioteczkę, pokój telewizyjny albo pracownię. Gdy przestanie być potrzebny, zlikwidujemy go i powiększymy salon, o ile ściana łącząca oba wnętrza nie będzie ścianą nośną. Pomieszczenie usytuowane w pobliżu wejścia może – gdy zajdzie taka potrzeba – z pokoiku gościnnego przekształcić się w pracownię. Natomiast bliskość łazienki sprawi, że taki pokój stanie się prawie niezależnym mieszkankiem dla starszej osoby, która nie może już mieszkać sama.
W artykule znajdziesz:
- praktyczne porady dotyczące tego, czym powinien się cechowac pokój, który chcemy przeznaczyć na mieszkanie seniora, gabinet do pracy, bibliotekę, pokój gościnny, muzyczny lub telewizyjny
- najważniejsze zasady wygodnej aranżacji każdego z tych pomieszczeń
- przykładowe rzuty domów, w których dodatkowy pokój na parterze pełni różne zadania
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych