Dom jak nowy

Remont kostki za...

Kostka na czasie

Andrzej T. Papliński
Andrzej T. Papliński
Monika Ochnik
Monika Ochnik

...80 tys. zł – Adaptacja poddasza

opowiada Edyta z Podkarpacia

W domu babci mieliśmy dla siebie tylko jeden pokój z kuchnią i łazienką. Dla rodziny z dzieckiem to zdecydowanie za mało. Rozważaliśmy więc rozbudowę domu-kostki wszerz albo adaptację nieużytkowego poddasza. Postawiliśmy na to drugie rozwiązanie, prostsze w realizacji. Pod kopertowym dachem na powierzchni 70 m2 zmieściły się dwie sypialnie, pralnia oraz niewielkie pomieszczenie na suszenie prania. Nie podwyższaliśmy ścian i dachu, bo takie prace znacznie zwiększyłyby koszt przebudowy. Dobudowaliśmy tylko schody na poddasze.

Więźba dachowa była w dobrym stanie. Krokwie zostały wzmocnione łatami i przedłużone poza obrys budynku po to, by można było wykonać szeroki okap. Ten zabieg sprawił, że dom się optycznie obniżył. Stare pokrycie dachu zostało zdemontowane, a nowe jest z lekkiej blachodachówki, która nie obciąża więźby. Połacie dachu zostały ocieplone wełną mineralną.

W artykule znajdziesz:

  • cztery przykłady udanej przebudowy kostki za 80, 100, 130 i 350 tys. zł
  • ciekawe informacje, co inwestorzy zmienili w swoich domach w trakcie przebudowy
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2014 Opracowanie Monika Ochnik, Andrzej T. Papliński
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU