Jak połączyć podłogi po wyburzeniu ściany?
Z modną kuchnią
Prace posadzkarskie są nieodłącznym elementem remontu, którego celem jest połączenie pomieszczeń. Ich zakres zależy przede wszystkim od stanu istniejących podłóg i efektu, jaki chcemy osiągnąć.
Czasem wystarczy uzupełnienie posadzki na fragmencie podłoża, na którym stała ściana, ale czasem trzeba będzie wymienić podłogę w obu pomieszczeniach.
Bez wymiany posadzki
Najlepiej, gdy miejsce styku posadzek w łączonych pomieszczeniach jest na tym samym poziomie. Jeśli jednak podłogi nie tworzą jednej płaszczyzny, należy pójść na kompromis i na ich połączeniu uformować spadek lub zrobić próg. Aby fragment podłogi ze spadkiem nie zwracał uwagi, najlepiej wykończyć go takim samym materiałem, jaki jest ułożony na posadzce znajdującej się wyżej. Jeżeli są to płytki ceramiczne lub kamienne, spadek w kierunku niższej posadzki najlepiej uformować tak, by można go wykończyć ostatnim ich pasem. Im większy jest rozmiar płytek, tym mniej będzie odczuwalne nachylenie posadzki.
W artykule znajdziesz:
- podpowiedź, jak połączyć płytki z podłogą pływającą, a jak gdy dochodzą do innych płytek czy parkietu klejonego do podłoża
- wskazówki, na co zwrócić uwagę i jak prowadzić prace przy częściowej wymianie posadzki
- informacje, jak przeprowadzić całkowitą wymianę posadzki - jak usunąć starą i jak przygotować podłoże pod nową
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych