Jak zaskarżyć plan miejscowy
Na etapie uchwalania planu mamy możliwość zgłaszania wniosków i uwag. Po jego ogłoszeniu możemy spróbować zmienić niekorzystne zapisy, zwracając się do wojewody albo do sądu administracyjnego.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest uchwalany przez radę gminy lub miasta. Uchwała może jednak zostać uznana za nieważną w całości albo części, jeśli doszło do naruszenia zasad lub trybu sporządzania planu. Dlatego war to je poznać, żeby w sytuacji, gdy postanowienia planu uniemożliwiają bądź utrudniają nam realizację planowanej inwestycji, można go było zaskarżyć na przykład ze względu na błędy w procedurze.
Jak wygląda procedura uchwalania planu
Reguluje to szczegółowo art. 17 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Procedura rozpoczyna się od wykonania przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta analizy dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, przygotowania materiałów geodezyjnych do opracowania planu oraz ustalenia niezbędnego zakresu prac planistycznych.
Następnie rada gminy lub miasta podejmuje uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych