Dom jako inwestycja pod wynajem

Czy można na tym zarobić? Jak przygotować dom do wynajęcia?

Marcin Moneta
Marcin Moneta

Zyskowność najmu kusi inwestorów. Czy dom wolno stojący sprawdzi się jednak na rynku najmu? Jest to z całą pewnością trudniejszy niż mieszkanie typ nieruchomości do wynajęcia. Za to potencjalnie można zarobić znacznie więcej.

Wysoka zyskowność i duży popyt na lokale ze strony najemców sprawiają, że rynek najmu staje się jednym z głównych motorów świetnej koniunktury na rynku nieruchomości.

Skąd tak duża atrakcyjność inwestowania w nieruchomości? Z całą pewnością w dużej mierze wynika to z dobrej opinii, jaką się one cieszą. Nieruchomości postrzega się przede wszystkim jako bezpieczne. Inwestorzy uważają, że w dłuższej perspektywie i tak zyskują one na wartości. Poza tym nie bez znaczenia jest ich fizyczny, materialny charakter, który sprawia, że właściciel namacalnie „coś ma”. Może z tego czegoś korzystać, ale zaletą nieruchomości jest również to, że można uzyskiwać z niej tak zwany dochód pasywny, a więc zarabiać na wynajmie. Dzięki mechanizmowi hipoteki nieruchomość pozwala z kolei uzyskać kapitał z kredytu.

rys. Tomasz Wawer

W artykule znajdziesz:

  • informacje o rentownosci wynajmu nieruchomości mieszkalnych
  • sposoby na przygotowanie domu do wynajmu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2019 Tekst Marcin Moneta
warto przeczytać
tematy z okładki
Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania
Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie
Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry,...
CEGLANA ŚCIANA