Źródło ciepła na miarę czasów
Powietrzna pompa ciepła
Z końcem października zaczyna się sezon grzewczy i to najwyższy czas, by mieć w domu sprawne źródło ciepła. Montaż powietrznej pompy ciepła – nagrody w kategorii „Wymiana źródła ciepła” konkursu „Czyste powietrze z Muratorem” - zakończył się więc w samą porę.
Wybór zwycięzcy konkursu, niezależnie od kategorii, jest zawsze sporym wyzwaniem dla jury. Każde zgłoszenie wiąże się z jakąś historią ludzką, często chwytającą za serce i przemawiającą za wybraniem spośród wielu innych właśnie jej.
Trudno nie przyznać, że każdy z trzech domów wytypowanych do nagrody w kategorii „Wymiana źródła ciepła” takiej wymiany potrzebował i na nią zasługiwał. Ważna jest jednak i ta druga - tu techniczna – strona medalu.
Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana zgodnie ze sztuką instalacyjną i gwarantowała oczekiwany przez inwestora i założony przez fundatora nagrody efekt (komfort cieplny, niskie rachunki za ogrzewanie, bezawaryjną wieloletnią pracę), muszą być spełnione pewne wymagania. Poza należytymi warunkami do zainstalowania jednostek pompy ciepła: wewnętrznej (pomieszczenie techniczne na pompę ciepła, zasobnik i inne konieczne elementy instalacji) i zewnętrznej (odpowiednie miejsce na gruncie lub na przykład na dachu domu), potrzebna jest też ...
W artykule znajdziesz:
- korzyści ze wspólpracy powietrznej pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi
- sposób przygotowania domu do wymiany starego źródła ciepła na pompę ciepła
- relację z instalacji powietrznej pompy ciepła - nagrody w konkursie "Czyste powietrze z Muratorem"
- prezentację pompy ciepła Ecodan Eco Inverter
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych