Wentylacja w garażu
Z wygodnym garażem
Każdy garaż, zarówno usytuowany w bryle domu, jak i wolno stojący, musi mieć wentylację. Nie zawsze musi ona spełniać identyczne wymagania, zawsze jednak powinna być skuteczna.
Zadaniem wentylacji jest odprowadzenie na zewnątrz powietrza zanieczyszczonego spalinami powstającymi w wyniku pracy silnika samochodu, oparami benzyny i wilgocią, a także dostarczenie w jego miejsce świeżego powietrza z zewnątrz. W spalinach wytwarzanych przez silniki spalinowe znajdują się substancje trujące. Oprócz różnych węglowodorów są tam również związki siarki i ołowiu, sadza, aerozole olejowe oraz dużo tlenku węgla.
Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne. Zapis mówiący o konieczności wentylowania garaży znajduje się w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (DzU z 2002 r. nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami).
Jest kilka możliwych sposobów skutecznej wentylacji. Wybór metody właściwej dla danego garażu zależy przede wszystkim od tego, czy garaż jest ogrzewany, czy nie. Trzeba brać także pod uwagę jego wielkość oraz to, czy jest ...
W artykule znajdziesz:
- informacje o roli wentylacji w garażu
- podstawowe zasady wentylowania różnych typów garaży (wbudowanego, wolno stojącego, z ogrzewaniem lub bez ogrzewania)
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych