Rekomendacje

Systemy kominowe

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

W sprzedaży jest wiele systemów kominowych łatwych do zainstalowania w nowym domu. Są przeznaczone do różnych kotłów i pracy w odmiennych warunkach. Przedstawiamy systemy ceramiczne i stalowe rekomendowane do kotłów kondensacyjnych i kotłów na ekogroszek.

Systemy kominowe.jpeg

Systemowy komin stalowy zewnętrzny ma pełne walory użytkowe i może stanowić dopełnienie bryły domu

fot. Andrzej Szandomirski, projekt: Iwona i Jakub Szatkowscy

Kocioł przeznaczony do ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej musi być wyposażony w system kominowy do odprowadzenia spalin. Kiedyś kominy murowało się z cegły. Teraz mamy nowoczesne urządzenia grzewcze, które wymagają bardziej zaawansowanych rozwiązań. Zamiast murować komin ceglany i instalować w jego wnętrzu wkład stalowy, często wykorzystuje się samodzielne rozwiązania systemowe opracowane z myślą o nowoczesnych źródłach ciepła. Są one kompletne – zawierają wszystkie potrzebne elementy: przewody spalinowe, obudowę, izolację termiczną, trójnik do połączenia z kotłem, wyczystkę, zamknięcia itp., a nawet zestawy montażowe polecane przez producenta systemu. Na rynku są dostępne systemy ceramiczne i stalowe.

Poprosiliśmy producentów o zarekomendowanie obu rodzajów systemów kominowych do kotła kondensacyjnego o mocy do 25 kW i/lub do kotła na ekogroszek o mocy do 15 kW. To dwa różne, ale często stosowane w polskich domach źródła ogrzewania. Produkcja ciepła ...

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2019 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać