Miska ustępowa
Przede wszystkim musi mieć skuteczny system spłukiwania, ale powinna też być wygodna i łatwa do utrzymania w czystości. Dobrze, gdy jest dopasowana do wystroju łazienki i pozostałych elementów jej wyposażenia.
1. Tradycyjna – stojąca
Aby łazienka była funkcjonalna i wyglądała atrakcyjnie, zainstalowane w niej urządzenia sanitarne powinny być dopasowane i tworzyć spójną, estetyczną całość. Wybór przyborów sanitarnych warto zacząć właśnie od miski ustępowej, ponieważ w jej przypadku oprócz estetyki i wygody trzeba jeszcze uwzględnić inne aspekty, takie jak sposób montażu czy rodzaj spłuczki.
Kiedyś miska ustępowa miała zawsze solidną podstawę, którą przymocowywało się do podłogi w łazience. Dzisiaj już tak nie musi być, ale nadal jest wielu zwolenników takiego rozwiązania.
Stojące miski ustępowe są często kupowane jako zamienniki zniszczonych przyborów sanitarnych, które trzeba wymienić podczas remontu łazienki. Zwłaszcza wtedy, gdy podejście kanalizacyjne znajduje się w podłodze, a używana dotychczas miska ustępowa miała odpływ pionowy (tak zwany typ warszawski). Przerobienie podejścia kanalizacyjnego w remontowanych wnętrzach jest często trudne, a niekiedy niemożliwe. Nowa miska stojąca z odpływem pionowym ...
W artykule znajdziesz:
- rodzaje dostępnych misek ustępowych
- wskazówki dotyczące dobierania modelu miski do instalacji w łazience
- orientacyjne ceny różnych rozwiązań
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych