Dom jak nowy

Bezpiecznie w domu za...

Bezpieczny

Andrzej T. Papliński
Andrzej T. Papliński

W trakcie remontu, przed położeniem tynku na elewacji, Łukasz z Sosnowca ułożył kable na ścianach oraz w ogrodzie. Kable na budynku są ukryte pod pasem desek znajdujących się na wysokości stropu dzielącego parter i piętro. Kable ziemne (droższe od zwykłych) są zakopane w ogrodzie prostopadle do budynku.

Beata z Kielc zamontowała rolety zewnętrzne w dwóch oknach od strony ogrodu (po jednej rolecie) i w oknie balkonowym (dwie rolety). Razem z sąsiadem z szeregówki zamontowała monitoring. Łatwiej podzielić koszty, bo korzystamy z tego samego komputera rejestrującego ruch.

Patryk z Bytomia zastanawiał się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, jeśli ma mieszkać na piętrze, a na parterze prowadzić biuro. Dla Grzegorza ze Śląska ogromna liczba kabli potrzebnych do działania alarmu wcale nie była największym problemem.

W artykule znajdziesz:

  • cztery historie udanych remontów i inwestycji w bezpieczeństwo wraz z informacją o kosztach poniesionych przez inwestorów (instalacja oświetlenia wokół domu, montaż rolet zewnętrznych, instalacja alarmu oraz monitoringu)
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 12/2013 Opracowanie Andrzej T. Papliński
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR