Wybieraj najlepsze

Ogrodzenie

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

To wizytówka domu i najczęściej jego wizualne dopełnienie. Aby dokonać dobrego wyboru, trzeba się kierować zarówno względami estetycznymi, jak i funkcjami, jakie ma spełnić ogrodzenie. Przyjrzyjmy się różnym rozwiązaniom kompozycyjnym i materiałowym.

Sposób ogrodzenia naszego domu zależy od wielu czynników. Ogrodzenie powinno współgrać z architekturą domu, materiałami zastosowanymi na elewacji oraz otoczeniem. Można je wybierać patrząc z różnej perspektywy - z zewnątrz i od wewnątrz - decydując, który widok jest dla nas ważniejszy. Kolejne decyzje to dobranie wysokości ogrodzenia i stopnia jego przezierności - czy chcemy się odgrodzić od świata zewnętrznego, czy też otwarcie zapraszać sąsiadów do środka.

Do wyboru jest wiele materiałów ogrodzeniowych. Można z nich budować ogrodzenia jednorodne i takie, w których łączy się je na różne sposoby.

Ogrodzenie.jpeg

Niezwykle proste i oszczędne w wyrazie ogrodzenie skomponowano z paneli z poziomymi metalowymi wypełnieniami oraz fragmentami z betonu. Indywidualny charakter podkreśla rama nad bramą wjazdową

fot. Konsport

W artykule znajdziesz:

  • opis 6 różnych rozwiązań technologicznych budowy ogrodzeń
  • zdjęcia z pomysłami i inspiracjami różnych rodzajów ogrodzeń
  • ogólne informacje dotyczące elementów ogrodzeń
  • informację czym są ogrodzenia systemowe
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2019 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU