Można ją zrobić podczas adaptacji strychu, ale też na już zamieszkałym poddaszu, by podnieść jego standard użytkowy. Nie jest to takie trudne, jeśli pozna się zasady, którymi trzeba się przy tym kierować.
Łazienkę trzeba zlokalizować w pobliżu pionu kanalizacyjnego, a także zapewnić jej wentylację, dlatego to, gdzie ją urządzimy, wpłynie na cały rzut poddasza. Jeśli usytuowanie łazienki wypada w miejscu, gdzie przestrzeń jest ograniczona skosami oraz elementami konstrukcyjnymi więźby, musimy tak ustawić przybory sanitarne, aby codzienna toaleta przebiegała sprawnie i nie wiązała się z niepotrzebną gimnastyką.
Boczne ściany łazienki na poddaszu to często konstrukcja szkieletowa, o czym należy pamiętać przy doborze materiałów wykończeniowych, sprzętów i oświetlenia.

Wyznaczając miejsce na łazienkę, trzeba sprawdzić możliwość doprowadzenia do niego koniecznych instalacji - przede wszystkim kanalizacyjnej i wentylacyjnej - bo ze względu na duże średnice rur i wymagany sposób ich prowadzenia są trudniejsze do wykonania niż instalacje wodna i elektryczna
fot. Piotr MastalerzW artykule znajdziesz:
- jak zaaranżować łazienkę na poddaszu
- jak doświetlić łazienkę
- piony kanalizacyjne
- wygodny dostęp do przyborów sanitarnych
- przygotowanie ścian
- podłoga w łazience
- wentylacja w łazience na poddaszu

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych