Ekspresowa obudowa wanny
Jak to zrobić solidnie, ale bez murowania
Większość wanien wymaga wykonania zabudowy. Najprościej skorzystać z gotowej obudowy, której nie trzeba wykańczać materiałem okładzinowym. Ale gdy chcemy obłożyć wannę płytkami ceramicznymi lub inną okładziną, możemy skorzystać z rozwiązań przyspieszających prace.
Obudowa wanny to zazwyczaj konieczność, gdyż tylko niektóre modele wolno stojące i wanny wpuszczane w posadzkę są przeznaczone do montażu bez obudowy. W pozostałych przypadkach konieczne jest osłonięcie mało estetycznej zewnętrznej powierzchni wanny, elementów instalacyjnych oraz nóżek montażowych.
Poza walorami wizualnym obudowa również usztywnia wannę, dzięki czemu zyskuje ona większą stabilność. Warto też pamiętać, że zabudowana wanna ułatwia sprzątanie łazienki. W przeciwieństwie do modeli wolno stojących do zasłoniętej obudową przestrzeni pod wanną i za nią nie dostaje się kurz ani woda, nie ma więc konieczności sięgania do zakamarków w celu dokładnego ich wyczyszczenia. Zabudowa wanny może też służyć do uzyskania ciekawych efektów estetycznych. Duża płaszczyzna boków wanny daje możliwość wyeksponowania formy zabudowy czy też materiałów wykończeniowych, które zostały użyte jako okładzina. Uzyskany efekt może zależeć także od wybranego sposobu zabudowy wanny.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych